ALIŞ YERİ / MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ / MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ
KİRALAMA ŞEKLİ
ÖDEME TİPİ
KİRALAMA SÜRESİ
YILLIK KM
VİTES
YAKIT
Müşteri Menuniyeti

Müşteri Menuniyeti

Antalya Rent A Car firmaları arasında önde gelen firmamız Antalya Araba Kiralama konusunda Güvenilir, Ekonomik Fiyatlar, araçlarımızın bakımları zamanında eksiksiz şekilde  yapılmaktadır. Müşterilerimizin daha önceki araç kiraladıkları şirketlerden duydukları şikayetleri özenle dikkate alıyor aynı sorunlarI bizde yaşamamaları için son derece dikkat ediyoruz.
DAHA FAZLA...
Aracınız Hemen Değiştiriliyor

Aracınız Hemen Değiştiriliyor

Türkiyenin her noktasında anlaşmalı servislerimizle seyehat sırasında araç  herhangi bir sıkıntı yapması durumunda türkiye'nin hangi noktasın'da olursanız olun bize ulaşıyosunuz bizde bulunduğunuz bölgeye göre anlaşmalı servisimizle bağlantıya geçip sorunu yerin'de çözüyoruz,yerin'de çözülemeyecek bir durum varsa en kısa zaman'da aracınızı başka bir araçla değiştiriyoruz.

DAHA FAZLA...
Antalya Oto Kiralama

Antalya Oto Kiralama

Dünya Dijitalleşiyor, Günümüzde artık tüm dünyayı elimizin altında bir harf veya cümleyle tıklayıp sunan dijital dünyada bizde Antalya Oto Kiralama Olarak yerimizi alma durumunda olduğumuzu gördük ve siz değerli müşterilerimizin hizmetine wepsayfamızı uzun zaman önce sunduk ve  herşeyi sayfamızda bulabilmeniz için sürekli sayfamızı bizimle ilgili yeni haberleri ve merkez kuruluş şehrimiz olan antalya ile ilgili güncel bilgiler sunmaktayız. Türkiye'de Oto Kiralama sektörü her geçen gün büyüyor ve bizde büyüyen bu sektörde devamlılığımızı ve müşterilerimizin taleplerini dikkate alıyor ve dinliyoruz nasıl kendimizi geliştirebiliriz ve nasıl diğer şirketlerden fark yaratabiliriz diye sürekli bir çaba düşünce ve yeni araştırmalar içerisindeyiz.

DAHA FAZLA...
Antalya Rent  A Car

Antalya Rent A Car

Çevlik Rent A Car Firmamız Günlük 9 Euro'Dan Başlayan Fiyatlarla Hizmetinizdedir.

Antalya Rent A Car  olarak kuruluş tarihimiz olan 2012 yılından itibaren temel felsefemiz en uygun fiyat, kaliteli hizmet,güler yüzlü hizmet ve güvenilir firma olmaktı. Ve günümüzde bu hedeflerimize ulaşmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.En yeni araçlarımızla hizmet vermeye devam ediyor ve firmamız bünyesinde 3 yıllık araçlarımızı satışa sunup yenilemekteyiz.Siz değerli müşterilerimiz tek yapmanız gereken sayfamızdan alış tarih saat dönüş tarih saat girip size en uygun aracı seçip online rezervasyon yapmanızdır.

DAHA FAZLA...
 Antalya Ucuz Araba Kiralama

 Antalya Ucuz Araba Kiralama

Bütçeniz bizim için önemli. Antalya Ucuz Araba Kiralama kuruluş tarihinden  günümüze kadar müşterilerimize en Ucuz en yeni Araba'ları nasıl sizin hizmetinize sunarız diye yoğun bir çaba, enerji, güç sarfediyoruz, bu sebebten kaynaklı ki piyasadaki bütün fiyatların günlük olarak fiyatlarını takip ediyor ve herzaman en Ucuz fiyatları veriyoruz. Araç gruplarımızda her kesime hitap edicek Araç' ları bulundurup hizmetinize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Siz değerli müşterilerimiz güzel bir tatil için yıl boyunca emek veriyor çalışıyor ve yılın stresini atmak için özellikle yaz aylarında tatile çıkıyosunuz ve haklı olarak en Ucuz en yeni Araba seçimi ile tatilinizi hiç sorun, sıkıntı yaşamadan geçirmek istiyorsunuz.

DAHA FAZLA...
Antalya Ekonomik Araç Kiralama

Antalya Ekonomik Araç Kiralama

Antalya'da Araç Kiralama söktöründe en Ekonomik Araç Kiralama fiyatları yaz sezonunun bitmesiyle beraber adeta bir merdiven gibi peyderpeyi eylül ayında ağustos ayının en zirve yapmasının ardından takip eder.Bu süreç ekim ayında dahada aşağı düşer ve yılın en düşük fiyatları kasım ayına ulaşılır.Aralık ayının 15 inden ocak ayının 15 işine kadar fiyatlarda  hafif bir yükselme olur ondan sonraki süreçte şubat ayıda kasım ayı gibi yılın en düşük fiyatlarına düşer.Mart ayında fiyatlar hafif yükselişe geçmeye başlar yine merdiven gibi peyderpeyi düzenli bir yükseliş başlar sezona doğru geçilirken. Son yıllarda ramazan ayının sezona denk gelmesiyle beraber Antalya Ekonomik Araç Kiralama firmaları bir kayıp yaşamıştır şüphesiz ramazan ayının başlamasıyla iş yoğunluğu bıcak gibi kesilir ve bu süreçte firmalar kampanyalar düzenlemeye başlarlar taki bayram arifesine kadar.

DAHA FAZLA...
BMW’nin İlk Aracı

BMW’nin İlk Aracı

BMW’nin İlk Aracı

Günümüz araç piyasasında önemli bir yere sahip olan ve Türkiye araç piyasasında da geniş hacimde yer kaplayan BMW, 100 yıla aşkın tarihi ile karşımıza çıkmaktadır. Firma kurulduğu ilk andan itibaren müşteri odaklı çalışma mekanizması ile ürettiği araçları ile her daim farkından konuşturmuştur. Firmanın ilk aracı kuruluşundan belirli bir süre sonra üretmiş olduğu 3/15PS modeli olmuştur.

3/15PS dönemin araçları arasında oldukça tutulan ve rağbet gören bir model olma özelliğine sahiptir. Özellikle kırmızı ve siyah renklerine önem veren Firma, araç içerisinde motor dinamikleri gayet doğru bir şekilde bütünleştirmeyi başarmıştır. Deri koltukların yanı sıra rahat ve konforlu ulaşım sağlayan araç, dönemin şartlarında üretilen en iyi arabaların başında gelmektedir.

DAHA FAZLA...
Ferrari İlk Ürettiği Aracı 125 Sport Modeli

Ferrari İlk Ürettiği Aracı 125 Sport Modeli

Ferrari İlk Ürettiği Aracı 125 Sport Modeli

Ferrari kısa bir zaman diliminde büyük başarılara imza atan ve yarış arabaları konusunda çığır açıcı yenilikleri ile ön planda gösterilen araç firmasıdır. Firma kurulduğu tarihten bu yana kurucusu olan Enzo Ferrarini öncülüğünde araçlarda motor gücüne öncelik vererek araçlarını tasarlamıştır.

Ferrarinin kurucu ve en önemli temsilcisi Enzo Ferrarinin büyük çalışmaları ve çeşitli araştırmaları sonucu ortaya çıkan Ferari 125 Sport modeli dönemin şartlarına bakıldığında oldukça güçlü ve dayanıklı bir modeldi. Enzo Ferrari firmasının ilk aracı olan Ferrari 125 Sport’un dış tasarımını özel olarak hesaba katmış ve motor hacmini bu doğrultuda geliştirmiştir. Motor hacmi ve aracın kütle oranındaki küçük oynamalara büyük önem vermiş ve aracın yolculuk sırasında oluşabilecek tüm problemlerin önüne geçebilmiştir.

DAHA FAZLA...
Porsche İlk Ürettiği Araç Modeli Porsche 356 Modeli

Porsche İlk Ürettiği Araç Modeli Porsche 356 Modeli

Porsche İlk Ürettiği Araç Modeli Porsche 356 Modeli

Araçlarda lüks ve konforun yanı sıra hız da isteyen araç tutkunlarının ilk başvurduğu araç modeli Porsche, kuruluşundan itibaren Dünya araç piyasasını şekillendirebilecek modellerini piyasaya sunmuştur. Teknoloji araçları içerisine en iyi şekilde aksettirebilen ve teknolojinin imkanlarını kullanmayı başaran Firma’nın ilk ürettiği model Porsche 356 modelidir. Porsche 356 modeli, dönemin şartlarına ve kullanış amaçlarına bakıldığında birçok yarışmada ön saflarda rol oynamıştır. Geniş motor hacminin yanı sıra konfordan kaçınılmamış ve araçlarda özel işlemeler ve deriler ön planda seyredilmiştir.

DAHA FAZLA...
Aston Martin ve 100 Yıla Aşkın Dönemi

Aston Martin ve 100 Yıla Aşkın Dönemi

Aston Martin ve 100 Yıla Aşkın Dönemi

15 Ocak 1913 yılında İngiltere’nin Londra ilinde kurulmuş ve Dünya çapında hizmet veren Aston Martin, kurulduğu günden itibaren araçların estetik ve güzel duruşu ile her daim ön plana çıkabilmiştir. Firma kurulduğu tarihten itibaren gerek araçları içerisinde gerekse çalışma alanlarında sürekli olarak yeniliklere gitmesiyle birlikte çok hızlı bir şekilde gelişim gösterebilmiştir.

Firma birçok araç markasından çok daha erken kurulmuş ve bu farkı her daim kendi lehine kullanabilmiştir. 100 yıla aşkın bir deneyime sahip olan firmanın bu deneyim ve tecrübesi markanın önündeki işleri açmasına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında aktif olarak hizmet veren firmanın Dünya’nın tüm coğrafyalarında müşterisi vardır. Dünya’ya açılan firma bu anlamda ileriye dönük yatırımlarının sonucu görmektedir. Her daim alt yapısına büyük önem veren ve alt yapısı uğruna gerektiğinde parasının önemli bir bölümünü harcamaya müsait hale gelen firma bundan hiçbir zaman mutsuz olmamıştır. Müşteri portresinde hızlı artış ve müşteri sayısının her geçen gün artmasında ki temel sebep firmanın müşteri memnuniyet esaslı çalışma ve her türden insanın bir araçtan istemiş olduğu ihtiyaçları bünyesinde barındırabilmesinden kaynaklanmaktadır.

DAHA FAZLA...
İnfiniti ve Nissan İle Olan Ortaklaşmaları

İnfiniti ve Nissan İle Olan Ortaklaşmaları

İnfiniti ve Nissan İle Olan Ortaklaşmaları

8 Kasım 1989 yılında Japonya’da kurulan ve Dünya çapında hizmet veren İnfiniti, marka değerini ve müşteri sayısını günden güne arttırmaktadır. Firma kurulduğu günden itibaren gerek araçları içerisinde gerekse ofisleri içerisinde sürekli olarak değiştirmesi ve güncellemesi ile tazeliğini sürekli olarak korumaktadır.

Firma birçok araç markasından çok daha geç kurulmuştur. Fakat bu gibi bir dezavantajı sıkı çalışma ve azimli olma son yıllarda kapatma gayreti içindedir. Firma günümüzde Nissan’ın alt kuruluşu olarak geçmektedir. Nissan’ın Türkiye’de hatırı sayılır Pazar yeri olması önümüzdeki süreç içerisinde İnfiniti’nin de Pazar yerlerinde Türkiye’yi görmeye alışık hale geleceğimiz gibi bir izlenim sunmaktadır. Firma özellikle araçları içerisinde teknolojiye ve sadeliğe büyük önem vermektedir. Araçları içerisinde katlanabilir aynalardan park sensörlerine kadar teknolojinin yapabileceği tüm imkânları seferber etmektedir. Güney Kore ve Tayvan gibi ülkelerin yanı sıra araç sektöründe en gelişmiş ülkelerin başında gelen Amerika Birleşik Devletlerinde de pazar yerleri mevcuttur. Avrupa ülkelerine şuanlık pek bir araç satamasa dahi önümüzdeki süreç içerisinde bu eksikliği kapatacağını ve Dünya’nı merkezi haline gelen Avrupa’ya da ürünlerini tanıtacağını devamlı olarak belirtmektedir. Son yıllarda belirli ve hatırı sayılır motor firmaları ile ortak anlaşmalar ve projeler imzalayan firma bu anlamda araç modelleri içerisinde motor gücünü arttırmayı hedeflemektedir.

DAHA FAZLA...
Lamborghini ve Motor Gücü

Lamborghini ve Motor Gücü

Lamborghini ve Motor Gücü

Mayıs 1963 yılında İtalya’da kurulan ve Dünya çapında hizmet veren araç markasından birisi olan Lamborghini araçları içerisinde üst düzey motor gücü ile ön plana çıkmaktadır. Araçlarında da motor gücüne büyük önem veren firma bu anlamda Dünya’nın en gelişmiş ve en yüksek beygirlerini üreten motor firmaları ile ortaklaşa işler çıkarmaktadır.

Lamborghini kurulduğu günden itibaren Dünya araç piyasasına sunmuş olduğu tüm araç modelleri yarış pistleri için tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Yüksek motor güçleri ile her daim diğer araç markalarının bir adım önünde olan firma hız tutkunlarını bünyesi dahiline almaktadır. Motor gücü kadar araçları içerisinde en ince ayrıntısına kadar büyük önem veren ve Lüks ürünlere ayrıcalık tanıyan firma bu anlamda her daim Dünya araç piyasında bir numaralı olarak görülmektedir. Türkiye araç piyasasında da yeri bulunan firma önümüzdeki süreç içerisinde yeni çıkarmış oldukları araçları Türk halkının yüksek kesimine pazarlamayı düşünmektedir. Fakat Türk halkının geneline hitap edemeyen firma Dünya’nın çoğu coğrafyasında ki halka kolaylıkla hitap edebilmektedir. Motor gücünün çok yüksek rakamlara ulaşmasından ötürü çok yüksek oranda yakıt tüketimine sahiptir. Bu yüzden firma araçlarının yakıt haznesini oldukça geniş tutmaktadır.

DAHA FAZLA...
Lancia ve Fiat Sonrası Gelişimi

Lancia ve Fiat Sonrası Gelişimi

Lancia ve Fiat Sonrası Gelişimi

Lancia 29 Kasım 1906 yılında İtalya merkezli kurulmuş Dünya’nın pek çok farklı bölgesinde hizmet sunan araç markasıdır. Firma kurulduğu tarihten itibaren gerek araçları içerisinde gerekse ofisleri içerisinde ki fikir yapısını devamlı olarak yenilemekte ve Dünya’nın araç ihtiyaçlarına tam anlamıyla uyabilecek araç modellerini Dünya araç piyasasına sunmaktadır.

Firma her daim müşterilerin istek ve taleplerine cevap verebilecek çoğunlukla aile tarzı araçları ile ön plana çıkmıştır. Araçları içerisinde teknolojiyi kullanmayı başaran firma diğer firmalarda olduğu üzere katlanabilir aynaları, klimaları ve sensör göstergeleri mevcuttur. Geniş bagajları bulunan firmanın dizel ve manuel seçenekleri mevcuttur. Her türden insanın ihtiyaçlarına sorunsuz bir şekilde çözüm üretmeyi başaran firma bu özelliği ile diğer firmalardan ayrılmaktadır. Araçları içerisinde en ince detayına kadar ölçüm yaparak ve yüksek derecede güvenlikli testlere sokarak modellerini Dünya araç piyasasının huzuruna sunmaktadır.

DAHA FAZLA...
Lexus ve Toyota’nın İmkanları

Lexus ve Toyota’nın İmkanları

Lexus ve Toyota’nın İmkanları

Lexus 1989 yılında Japonya’nın Aichi ilinde kurulan ve Dünya çapında hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu tarihten itibaren gerek araçları içerisinde gerekse çalışma alanlarında sürekli olarak yeni projelere ve anlaşmalara imza atmaktadır. Firmanın her geçen gün marka değerini ve müşteri sayısını arttırması firmayı bir adım öne atan başlıca etkenler arasında yer almaktadır.

Firma araçları içerisinde konfora ve rahatlığa büyük önem vermiştir. Bu anlamda uygulamış olduğu tüm stratejilerde bu gibi özelliklere büyük bir hassasiyet ile yaklaşmaktadır. Firmanın bu günlere gelebilmesinde ki temel öğelerin başında sıkı çalışmak ve zamanını dolu dolu kullanmak yatmaktadır. Firma özellikle son çıkarmış olduğu araç modelleri ile Amerika Birleşik Devletinde en çok satış yapan araç markası olmuştur. Sadece Amerika Birleşik Devleti ile değil Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Kanada ile ikili araç alım satımlarına devam etmektedir. Araç satımının yanı sıra araç tedarikçiliği de yapan firma bu özelliğini her daim ön planda gösterebilmektedir. Yıllık olarak milyar dolarlık bir gelir seviyesine sahip olan firma çoğunlukla ailelerin araç için ihtiyaç duymuş oldukları özellikleri bünyesine altına toplamayı başarmıştır.

DAHA FAZLA...
Lincoln ve Üst Düzey Araç Modelleri

Lincoln ve Üst Düzey Araç Modelleri

Lincoln ve Üst Düzey Araç Modelleri

Lincoln 1917 yılında Amerika Birleşik Devletinde kurulan ve Dünya çapında aktif olarak hizmet veren araç markasıdır. Firmanın üretmiş olduğu araç modelleri daha çok üst sınıfa hitap etmektedir. Firma gerek ofisleri içerisinde gerek çalışma sahasında gerekse araçları içerisinde devamlı olarak yeniliklere gitmesi ve Dünya araç piyasasında trend hale gelen modelleri kendisine eklemesi ile ön plana çıkmaktadır.

Firma birçok araç markasından çok daha erken kurulmuştur. Fakat kurulduğu yıllarda 1.Dünya savaşının hız kesmeden devam etmesi ve Avrupa devletlerinin çok yorgun ve bitkin bir halde olması o dönemlerde Avrupa’ya açılmasında zorluklar ile karşılaşmasına neden olmuştur. Fakat bulunduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletleri 1.Dünya savaşında başta İngiltere olmak üzere Avrupa’nın birçok farklı ülkesine ürünlerini satması ile yeni süper güç haline gelmişti. Bu durumdan en iyi şekilde yararlanabilen firma Amerika Birleşik Devletlerinin kendi ülkesi içerisinde kurulmuş olan ve gelişme vadeden tüm firmalara sağlamış olduğu kredi ve fon desteklerinden olabildiğince yararlanmıştır. Araçları içerisinde konfora büyük bir önem veren firma bu anlamda devamlı olarak yeni projelerini ortaya sürmektedir. Firmanın özellikle son yıllarda çıkarmış olduğu araçlar incelendiğinde görülmektedir ki teknolojinin araç sektörüne etki ettiği tüm imkanları kendi araç modellerinde de kullanabilmiştir. Katlanabilir aynalardan geniş iç haznesine kadar onlarca farklı özelliğe sahip olan Lincoln araç modelleri bunun yanı sıra yüksek motor güçleri ile de birçok araç markası ile yarışabilecek durumdadır. Araç modelleri hacim bakımından geniş  ve ağır araçlar olması hızlı hareket etmesinin önüne tıkamamıştır. Kısa süre içerisinde gerek araçlarının dizaynlarını en iyi şekilde yapabilmesi gerekse yüksek motor gücü ile hızlı bir kalkış sağlayabilmesi ön plana çıkan özellikleri arasında yer almaktadır. Kurulduğu ülke olan Amerika Birleşik Devleti başta olmak üzere Kuzey Amerika’ya, Orta Doğuya ve Avrupa’ya eş zamanlı olarak hizmet sunmaktadır.

DAHA FAZLA...
Lotus ve Colin Champen

Lotus ve Colin Champen

Lotus ve Colin Champen

Lotus 1952 yılında İngiltere merkezli kurulan ve Dünya çapında aktif olarak hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu tarihten itibaren gerek araçları içerisinde gerekse çalışma alanları içerisinde yapmış olduğu tasarımlar ile ön plana çıkmaktadır. Firmanın son yıllarda hızlı bir çıkış yakalaması gözlerden kaçmamaktadır.

Firma birçok araç markasından geç kurulmuştur. Fakat firmanın kurucusu unvanında yer alan isim firmanın çok hızlı bir şekilde gelişim göstermesine sebebiyet vermiştir. Firmayı kuran Colin Champen araç ve motorlara ilgisi çocuk yaşlarda başlamıştır. İlerleyen dönem içerisinde bu merakı devam etmiş ve kendi araç markasını kurma kararı almıştır. 30’lu yaşlarda kendi araç markasını kuran Champen bu anlamda birçok araç mucidinin gerçekleştiremeyeceği işi tek başına yüklenmiştir. Çok çalışkan olmasının yanı sıra zamanını en iyi şekilde değerlendirebilmenin yolunu bulan ve bu yoldan hiçbir zaman sapmayan Champen bu anlamda kurmuş olduğu firmayı çok kısa bir süre içerisinde milyon dolarlık işler çıkarabilecek pozisyona getirmiştir. Alt yapısına büyük önem veren ve bu anlamda her daim yeni çalışmalara imza atan firmanın gelişimde en büyük faktörlerin başında bu gelmektedir. Firma çoğu kez iflasın eşiğine gelmiştir. Fakat alt yapısına zamanında büyük önem vermesi ve bu anlamda sürekli olarak krediler çıkarması firmayı bu eşikten kolaylıkla sıyrılmasına yardımcı olmuştur.

DAHA FAZLA...
Mazda ve Dünya Piyasasındaki Etkin Faktörü

Mazda ve Dünya Piyasasındaki Etkin Faktörü

Mazda ve Dünya Piyasasındaki Etkin Faktörü

Mazda 30 Ocak 1920 yılında bundan 101 yıl önce Japonya merkezli kurulan ve Dünya çapında etkin olarak hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu tarihten itibaren gerek araçları içerisinde gerekse çalışma alanları içerisinde yapmış olduğu çalışmalar sayesinde kendisinden her daim söz ettirmeyi başarmıştır. Birçok farklı nokta da proje ağları bulunan firma her geçen gün marka değerini ve müşteri sayısını katlayarak arttırmaktadır.

Firma günümüzde onlarca farklı bölgede etkin olarak rol oynamaktadır. İlerleyen dönem içerisinde Türkiye ile de ortak anlaşmalar imzalamak istediğini ve Türkiye araç piyasasında da kendi yerini koymak isteyen firma bu özelliği ile diğer araç markalarının her daim bir adım ötesinde yer almaktadır. Sürekli olarak gelişme gösteren firmanın bu özelliği birçok ekonomist tarafından taktire şayan bir hareket olarak görülmektedir.

DAHA FAZLA...
McLaren ve İnanılmaz Motor Gücü

McLaren ve İnanılmaz Motor Gücü

McLaren ve İnanılmaz Motor Gücü

2 Aralık 1985 yılında Britanya’da kurulan ve Dünya çapında aktif olarak hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu yıldan itibaren alt yapısına vermiş olduğu önem sayesinde sürekli olarak gelişmiş ve bugün en hızlı araçlar üreten araba markalarının başında gelmektedir. Firma her yıl düzenli olarak gerek çalışma sahasında gerek ofislerinde gerekse araçlarında yapmış olduğu değişiklikler ile güncelliğini ve tazeliğini korumaktadır.

Firma birçok araç markasından geç kurulmuştur. Fakat bu boşluğunu en iyi şekilde doldurmanın yolunu bilen firma düzenli ve doğru çalışarak kısa süre içerisinde birçok araç markasının önüne geçebilmiştir. Günümüzde Dünya’nın pek çok farklı bölgesinde ve coğrafyasında aktif olarak hizmet verebilecek kapasiteye sahip olan firma önümüzdeki süreç içerisinde bu kapasitesini arttırmayı planlamaktadır. Firmanın şu anlık bünyesi altında son sayımlara göre 1.500 kişiden fazla personel yer almaktadır. Bu sayı birçok araç markasının altında çalıştırmış olduğu personel sayısından kat ve kat az olması firmanın bu anlamda sektörde yeni olduğunun net bir kanıtıdır. Fakat kısa süre içerisinde bu kadar iş yapabilen firma bundan 20 yıl sonra diğer araç markalarının da önüne geçebilecek potansiyele sahiptir. Günümüzde Dünya’nın tüm noktalarına hizmet veren spor araç markalarının üretmiş olduğu araba modellerinden daha yüksek motor gücüne sahip araçlarını Dünya araç piyasasına sunmaktadır. McLaren’ın araç modelleri estetik yapısının yanı sıra pistlere ve yollara tam anlamıyla yapışan ve kalkmayan tekerleklere sahiptir. Firma araçları içerisine eklemiş olduğu tüm özelliklerde en üst düzey kalitede ki malzemeleri kullanmayı hedeflemiş ve bu anlamda çalışmalarına devam etmiştir. Araçlarının motoru için Dünya’nın en güçlü motor üreticileri ile ortaklaşa bir şekilde işlerine devam eden firma araç modellerinin geri kalan parçaları ile de yine profesyonel bir iş gütmeyi amaçlamaktadır.

DAHA FAZLA...
Peugeot ve Dünya Piyasasındaki Muhteşem Yeri

Peugeot ve Dünya Piyasasındaki Muhteşem Yeri

Peugeot ve Dünya Piyasasındaki Muhteşem Yeri

Peugeot 2 Nisan 1896 yılında Fransa’da kurulan ve günümüzde Dünya çapında hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren gerek araçları içerisinde gerekse çalışma alanlarında yapmış olduğu çalışmalar ile ön plana çıkmaktadır. Firma günümüzde Dünya çapında en çok tanınan ve Dünya çapında hizmet veren araç markasıdır.

Firma kurulduğu günden itibaren sürekli olarak alt yapısına gerekli kredi ve fonları sağlamıştır. Bütün araç markalarından çok daha erken kurulmasının faydasını en iyi şekilde alabilmiştir. 100 yıla aşkın tecrübe ile devam etmiş olduğu araç sektöründe başlamış olduğu günden itibaren müşteri memnuniyetine ve müşterilerine büyük önem vermiş ve tüm çalışmalarında da müşterilerin istek ve taleplerine göre hareket etmiştir. 

Firma her geçen gün gerek araçları içerisinde gerekse çalışma sahasında yapmış olduğu değişiklikler ile ön plana çıkmaktadır. Müşteri memnuniyetli esaslı çalışma prensibi ile her daim diğer araç markalarının bir adım daha ötesindedir. Peugeot özellikle son yıllarda araçları içerisinde teknolojinin sağlamış olduğu imkanların tamamını sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmiştir. Dünya’nın her bölgesinde aktif olarak çalışan ve Dünya araç piyasasında büyük bir yere sahip olan firma bu özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Türkiye araç piyasasında da büyük bir yere sahip olan firma üretmiş olduğu araç modelleri ile Türk halkının araç için ihtiyaç duymuş olduğu tüm özellikleri bünyesi altına toplamayı başarabilmiştir.

DAHA FAZLA...
Proton ve Holding Yapısı

Proton ve Holding Yapısı

Proton ve Holding Yapısı

Proton 7 Mayıs 1983 yılında Malezya merkezli kurulan ve Dünya çapında aktif olarak hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren marka değerini ve müşteri sayısını genişleterek bu günlere gelebilmiştir. Her daim alt yapısına gereken önemi ve desteği veren firma bu anlamda çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Firma birçok araç markasından geç kurulmuştur. Geç kurulmasının kendisi üzerine baskı yapan olumsuz etkileri yıkan firma bu anlamda çalışmalarını her daim ileri düzey teknoloji ile devam etmiştir. Araçlarında teknolojiyi en iyi şekilde kullanmayı başaran bu anlamda yeni çalışmalara imza atan firma bu süreçten sonra Dünya araç sektöründe etkin olarak rol oynamayı hedeflemektedir.

DAHA FAZLA...
Rolls Royce

Rolls Royce

Rolls Royce

Rolls Royce 1904 yılında İngiltere’de kurulmuş ve lüks araçlar üreten araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren çıkarmış olduğu araç modellerinin tamamına yakınında üst kesimine hitap etmeyi amaçlamaktadır. Firma müşteri odaklı çalışma haznesi ile müşteri sayısını ve müşteri memnuniyetini her geçen gün arttırmaktadır.

Rolls Royce birçok araç markasından çok daha erken kurulmuş ve bunun avantajını her daim hissedebilmiştir. Bu anlamda gerek ofisleri içerisinde gerekse fabrikalarında devamlı olarak yeniliklere gitmesi firmanın güncelliğini sağlamasına yardımcı olmuştur. Firmanın kendisine has üretmiş olduğu araç modelleri Dünya araç piyasasına damgasını vurmuş bulunmaktadır. Dünya’nın en pahalı ve en lüks araçlarını üretmeyi başaran firma bu anlamda yeni projelere ve ortaklıklara imza attığını ve etkinlik sahasını arttırmak için çalışmalara devam ettiğini belirtmektedir.

DAHA FAZLA...
Rover ve tarih 

Rover ve tarih 

Rover ve tarih 

Rover 1878 yılında İngiltere merkezli kurulan ve müşteri memnuniyeti esaslı çalışan araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren gerek ofisleri içerisinde gerekse çalışma alanlarında uygulamış olduğu strateji ile her daim kendinden söz ettirebilmiştir.

Firma çoğuna yakın araç markasından çok daha erken kurulma tarihine sahiptir. Durum bu şekilde cereyan ettiğinden ötürü firmanın diğer araç firmalarına oranda daha fazla bilgi, tecrübe ve deneyime sahip olduğunu söylemek daha doğru bir karar olacaktır. Firmanın her geçen gün müşteri sayısındaki hızlı artış göze çarpmaktadır. Aynı zamanda yıllık gelir oranlarındaki hızlı artış araçlarının kalitesinin artmasına sebebiyet vermektedir. Araçlarında teknolojiyi ve konforu birleştiren ve bunu en iyi şekilde kullanabilen firma bu özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

DAHA FAZLA...
Saab ve Kısa Süren Efsane Kariyeri

Saab ve Kısa Süren Efsane Kariyeri

Saab ve Kısa Süren Efsane Kariyeri

Saab 1947 yılında İsveç’te kurulan araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren araçlarını ve çalışma sahalarına vermiş olduğu önem ile ön plana çıkmaktadır. Firma her daim müşteri odaklı işler yürütmektedir. Bu anlamda müşteri memnuniyetini sağlamak ve Dünya’nın tüm farklı bölgelerine hizmet sunabilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

DAHA FAZLA...
Volvo’nun Sağlamlığı

Volvo’nun Sağlamlığı

Volvo'nun Sağlamlağı

Volvo, 1927 yılının Nisan ayında İsveç’te kurulmuş araba markasıdır. Volvo, her daim güven isteyen müşterilerin odak noktası haline gelmiştir.

Volvo’nun müşterilerine sunmuş oluduğu hizmet kalitesi marka değerini arttırmasında kritik öneme sahiptir. Gerek firmanın kendi içerisinde aksanı gerekse dış ticaretinden ötürü sürekli olarak gelişmiştir. Firma şuan bakıldığından Dünya’nın en sağlam arabaların üreticisi konumundadır. Bu konuma ulaşması büyük emek ve çalışma prensibi sayesind oluşmuştur. Bu başarıyı yakalayan Volvo, çıkarmış olduğu sağlam araçları ile marka değerini ve müşteri memnuniyetini arttıracağı ön görülmektedir.

Volvo, Avrupa ve Amerika’nın arabaların sağlamlığı hakkında yapmış olduğu tüm testlerde her diam ilk sırayı elinde tutmayı başarabilmiştir. 20 yıl önce çıkarmış olduğu araçları dahi son derece sağlam ve olası kazalarda sürücüyü ve yolcuları en iyi şekilde koruma odaklı çalışılmıştır. Bu çalışması sayesinde Dünya’nın en çok sevilen araç markasından birisi olmayı başarabilmiştir.

DAHA FAZLA...
Toyota ve Kalite

Toyota ve Kalite

Toyota ve Kalite

Totoya, 1937 yılında Japonya merkezli kurulan, müşteri odaklı çalışan bu sayede marka değerini ve müşteri sayısını her geçen gün arttırabilen araç modelidir.

Firma kuruluşundan itibaren tüm işlerini müşterilerin memnuniyeti üzerine inşaat etmiştir. Bu yüzden gerek kurulduğu ülke olan Japonya’da gerekse Dünya’nın birçok farklı noktasında mütemadiyen kullanılınan araç markasından birisi olmuştur. Firmanın bu türden başarısının altında alt yapısına yapmış olduğu yatırımlar gelmektedir. Aynı zamanda bünyesine altında çalışan tüm personellere göstermiş olduğu ilgi ve alaka, deneyimli ve uzman mimar ve mühendisleri ile her daim gelişmiş ve gelişmeye de devam etmektedir.

Toyota’nın bünyesinde son sayımlara ve analizlere göre 71 binden daha fazla kişi çalışmaktadır. Bu sayıya ulaşabilmesindeki temel faktörün Dünya’nın hemen hemen her bölgesinde fabrikası olmasıdır.

Firma, 1937 yılında araç sektörüne atılım yapmasına karşın geliştirmiş olduğu akılcı ve mantıklı kararla ve projeler sayesinde sektörde hızlı bir atılım sağlamıştır. Bu hızlı atılımı en iyi şekilde kullanabilen ve işleyebilen Firma, günümüzde en çok satan ve yurt dışına en çok malzeme ithalatı yapan nadir araç markasından birisidir.

Firma 20.yüzyılın ortalarında kurulmasına karşın kurulduğu dönemde Japonya Devleti’nin göstermiş olduğu olumlu tutumlar sayesinde maddi ve manevi yönden bir sıkıntı ile karşılaşmamıştır. Bunun yanı sıra Japonya halkının firmaya göstermiş olduğu tutumlar sayesinde firma kısa süre içerisinde tüm Dünya’da tanılır ve sevilir markalardan birisi olmayı başarabilmiştir.

DAHA FAZLA...
Skoda ve Deneyimi

Skoda ve Deneyimi

Skoda ve Deneyimi

Skoda, 1895 yılında Çek Cumhuriyeti merkez olmak üzere kurulan araç markasıdır. Skoda, kuruluşundan itibaren yenilikçi ve pratik düşünebilme özelliği ile her daim kendisini geliştirmiştir.

Firma her daim kendisini ve çevresini geliştirmeye ve yenilemeye yönelik işler çıkarmıştır. Bunun yanı sıra farklı proje ve taslaklar ile araç modellerinde teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilmiştir.

Firma, son çıkarmış olduğu araç modellerinde teknolojiyi ve kaliteyi en üst mertebeye ulaştırmayı başarmıştır. Navigasyon, otomatik park etme, klima gibi özelliği ile araç tutkunlarının severek seçtiği araç markasından birisi olmuştur

Firma, araç sektörüne en erken atılım yapan nadir araç markasından birisidir. Araba sektörüne bu kadar erken giriş yapan ve deneyim sahibi olarak Skoda, bu gibi özellikleri ile tüm Dünya’dan müşteri bulmayı başarmıştır. Kurulduğu yıllarda ülkesindeki fikir anlayışı sayesinde devletten her türlü maddi ve manevi yardımı gören Skoda, bu şekilde daha rahat gelişebilmiş ve etkinlik alanını kolaylıkla artırabilmiştir.

Çoğu ülkede fabrikası ve çalışanı bulunan Skoda, alt yapısına yapış olduğu yatırımlar sayesinde Dünya’nın çoğu bölgesinde aktif olarak satış yapan araç markası olmuştur. Ülkemizde de çokça satan Skoda, halkımızın da severek kullandığı araç markasından birsidir.

DAHA FAZLA...
Jaguar ve Kararları

Jaguar ve Kararları

Jaguar ve Kararları 

Jaguar, 1922 yılında İngiltere merkezli kurulan, gerek lüks gerekse klasik arabaları ile tanınmış araç markasıdır.

Firma kurulduğu yıldan itibaren gerek araçları içerisinde geliştirmiş olduğu yüksek teknoloji, gerekse farkındalık yaratacak araç içi dizaynı ile her daim ön plana çıkmayı başarmıştır. Firma, birçok araç markasından önce kurulduğundan ötürü araba sektöründe büyük bir deneyime ve tecrübeye sahiptir. Bu deneyim ve tecrübe sayesinde günümüzde sevilerek kullanılan araç markalarından birisi olabilmiştir. Firma günümüzde gerek kurulduğu ülkede gerekse Dünya’nın belirli bölgelerine hizmet vermektedir.

Firma, kuruluşundan itibaren müşteri odaklı çalışma haznesi ve yüksek kalite ölçeği sayesinde her daim gelişmiştir. Günümüzde üretmiş olduğu araçlara bakıldığı zaman teknolojiyi en iyi şekilde araçların içerisine aksettirebilen nadir araç markalarından birisi olabilmiştir. Bu özelliği sayesinde dahi birçok araç markasına fark alabilmektedir. Önümüzdeki süreç içerisinde de Firmanın son açıklamalarına ve basın toplantıların bakıldığı taktirde kendilerine olan güveninin kırılmadığı aksine artarak devam ettiği görülmektedir. Her toplantısında çıkaracağı ve üzerinde projeler yürüttüğü araç modellerini en iyi şekilde dizayn edebilmek ve teknolojinin imkanlarını en iyi şekilde kullanabilmek için çalıştıklarını belirtmektedir.

DAHA FAZLA...
Mercedes-Benz ve Konfor

Mercedes-Benz ve Konfor

Mercedes-Benz ve Konfor 

Mercedes, 1926 yılında Karl Benz tarafından kurulan lüks ve kaliteli araç markasıdır. Firma kuruluşundan itibaren müşteri odaklı işler çıkarmaktadır. Bu sayede marka değerini ve müşterilerin memnuniyet oranını günden güne arttırabilmektedir.

Firma kurulduğu ilk yıllarda yaşamış olduğu deneyimsiz ve tecrübesiz zamanlarını dahi en iyi şekilde değerlendirebilmiştir. Bu başarının arkasından istikrarlı ve düzenli çalışması, müşteri odaklı işler çıkarmak ve bunun gibi onlarca farklı unsur yer almaktadır. Bu unsurları en iyi şekilde kullanabilen Mercedes ekibine şu an baktığımız zaman Dünya üzerindeki en profesyonel ekip diyebiliriz.

Mercedes tasarlanmış ve üzerinde düşünmüş olduğu tüm projeleri eksiksiz bir sorunsuz bir şekilde yerine getirmek ister. Bu istek öyle bir boyuta taşınmıştır ki araçlarının kapanmasında çıkarmış olduğu sesleri düzenlemekle sorumlu olan onlarca mühendis ve mimar yer almaktadır. Tasarlanmış ve piyasaya sürmeye hazır hale getirmiş tüm araç modellerini geniş testlere tabi tutmaktadır. Bu testler arasında başlıcaları sağlamlık testi, ergonomiklik ve göz uyumu testleri gibi testler gelmektedir. Bu testlerden tümünü üstün bir performans ile geçen araçlarını seri üretime sokmaya başlamaktadır.

Firmanın bu denli tertipli ve düzenli çalışmasındaki bir diğer etken ise tüm Dünya’da severek kullanılan araç markasından birisi olduğu içindir. Tüm Dünya’da kullanıldığı için Firma’nın tasarlamış olduğu araçların tüm Dünya milletlerine hitap etmesi büyük öneme sahiptir. Firma eğer bu önemi tam anlamıyla göstermeseydi belki de şu an daha düşük yerlerde olabilirdi. Hatta ve hatta farklı bir sektöre dahi yönlenmiş olabilirdi.

DAHA FAZLA...
Opel’in Sektör Tecrübesi

Opel’in Sektör Tecrübesi

Opel’in Sektör Tecrübesi

Opel, 1862 yılında Almanya merkezli kurulan araç markasıdır. Opel, Adam Opel tarafından dikiş makinesi üretici olarak hizmet vermek üzere açılmıştır. Fakat ilerleyen yıllar içerisinde dönemin getirmiş olduğu farklılaşma e yenilikler neticesinde sektör değişikliği yapmıştır.

Opel, kurulduğu yıldan itibaren farklı sektörlerde etkin olarak rol üstlenmiştir. Fakat değişmeyen tek bir etken vardır ki firmanın girmiş olduğu her sektörde kaliteli e profesyonel bir hizmet vermesiydi. Gerek dikiş makinesi sektöründe gerekse araba sektöründe müşteri odaklı çalışmalar sayesinde müşteri sayısını ve marka değerini günden güne artırmayı başarabilmiştir.

Opel 1886 yılında dikiş makinesi sektöründen bisiklet sektörüne atılım sağlamıştır. Bu atılım ileride araç markalarının bir numarası olması yolundaki ilk adımdır. Firma bisiklet sektöründe olduğu yıllarda tekerleklerle alakalı geniş bir bilgi ve deneyim kazanabilme şansını yakalamış oldu. Bu şansın yanı sıra bisiklet sektöründe çevresini ve etkinlik alanının da güzel gelişmeler kaydetmiştir.

DAHA FAZLA...
Dacia ve Ortakları

Dacia ve Ortakları

Dacia ve Ortakları

Dacia, 1966 yılında Romanya devletinin açmış olduğu ihale sonucu kurulmuş araç markasıdır. Firma, kurulduğu yıldan itibaren arçalarında getirmiş olduğu değişikler sayesinde gelişmeye devam etmektedir.

Firma, Dünya üzerinde bulunan çoğu araç markasından geç açılışını yapmasına karşın bu boşluğu kısa süre içerisinde doldurabilmiştir. Alt yapısına harcamış olduğu geniş yatırımlar, marka değerine katmış olduğu yenilikler ve müşteri sayısındaki potansiyel sayesinde günümüze kadar sorunsuz bir şekilde gelebilmiştir. Firmanın altında 12 binden daha fazla kişi çalışmaktadır. Aynı zamanda firmanın günümüz piyasasındaki değerine bakıldığında birçok araç markasından yüksek olduğu görülmektedir. Aynı zamanda firma, fabrikalarına ve araçlarına getirmiş olduğu iç dizaynlar ve materyaller sayesinde müşteri sayısını her geçen gün arttırmaktadır.

Romanya merkezli kurulan firma 1999 yılında Fransız malı olan Renault’a bağlanmayı seçmiştir. Firma, Renault’a bağlandıktan sonra işlerini daha da arttırdığı görülmektedir. Özellikle Renault’un araba sektöründeki geniş deneyim ve tecrübesi, her türden müşteri kapasitesini bünyesinde barındırabilmesi geç kurulmuş olan ve sektörde pek bir deneyimi olmayan Dacia için mükemmel bir seçenek olmuştur. Firmanın, Renault’a bağlanması kimi ekonomist tarafından mantıksız bir davranış olarak görülse dahi şu an bakıldığı zaman Firmanın almış olduğu bu karar sayesinde daha hızlı ve rahat bir şekilde gelişebilmektedir.

DAHA FAZLA...
Lada ve Anlaşmaları

Lada ve Anlaşmaları

Lada ve Anlaşmaları

Rus merkezli araba firması olan Lada, 1966 yılında araç sektörüne dahil olmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren gerek üretmiş olduğu araçların kalitesi gerekse müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler sayesinde marka değerini artırmıştır.

Lada markasını oluşturan ve ona ad takan Volga Araç Fabrikası yıllık ortalama 600.000 araç kapasitesi ile 1966 yılında araç sektörüne atılmıştır. Firma üretime geçtiği günden itibaren devamlı olarak araç kapasitesini arttırmaya ve marka değerini yükseltmeye çalışmıştır. Her geçen gün farklı projelere imza atan, yapmış olduğu etkinlikler ile Dünya’nın birçok farklı noktasında tanılır hale gelen Lada, geç kurulmasına karşın bu boşluğu en iyi şekilde toparlayabilmiştir.

Lada, birçok araba markasından geç kurulmuştur. Fakat firmanın ileri gelen ortakları ve yöneticileri bu boşluğu en iyi şekilde kapatabilmek için gecelerini gündüzüne katıp çalışmaya devam etmişlerdir. Aynı zamanda firmanın büyük bir kısmı devletin himayesi altında olması, devletten ekstra maddi destek almasına vesile olmuştur. Gerek devletten gerekse birçok özel bankadan almış olduğu yardımlar sayesinde araç kapasitesini her geçen gün geliştirmiştir.

Lada, 1966 yılında kurulmasına karşın aynı yıl Fiat ile ortaklaşa projelere ve anlaşmalara imza atmıştır. Bu anlaşmalara göre gerek Fiat gerekse Lada’da işlerini ortaklaşa bir şekilde devam ettirme kararı aldılar. Aynı zamanda bu yıllarda Rusya’nın otomobil bakanı unvanına sahip olan Viktor Nikolayavich Lada’nın yöneticisi olarak atanmıştır. Viktor, firmaya getirmiş olduğu yenilikler ve etkin düşünebilme becerisi sayesinde firmanın kısa süre içerisinde birçok araba markası ile rekabete girebilecek düzeye getirmiştir.

DAHA FAZLA...
Gelly ve Yedek Tedarikçiliği

Gelly ve Yedek Tedarikçiliği

Gelly ve Yedek Tedarikçiliği

Gelly, 1986 yılında Çin merkezli olarak kurulan araç markasıdır. Firma kuruluşundan itibaren müşterilerine araç konusunda sunmuş olduğu hizmet sayesinde marka değerini ve müşteri sayısını katlayarak arttırmıştır.

Ülkesine büyük oranda döviz girmesine yardımcı olmaktadır. Çin’in şu an dahi kendi ülkesinde kurulan ve gelişme potansiyeli olan her firmaya uygulamış olduğu maddi destek politikası birçok ekonomist tarafından taktire şayan bir davranış olarak nitelendirilmektedir.Firma, birçok araba markasından çok sonra kurulmuştur. 1986 yılında kurulması, o dönemin birçok önde gelen araç markası için sorun teşkil etmemekteydi. Fakat firmanın kısa süre içerisinde büyük oranda gelişmesi ve Dünyaca tanınmış birçok araç markasını geride bırakması gözlerin firmaya dönmesinde etkili olmuştur. Günümüzde birçok araç markası ile büyük bir rekabete girebilecek boyutta olması, gerek ülkesi Çin içerisinde gerekse Dünya’nın birçok farklı noktasına özellikle araçların yedek parçaları tedarikinden sorumlu olması birçok ünlü araç markasının ticaret alışverişinde kendisine bağlı olmasına neden olmaktadır.

Gelly Dünyaca tanınmış birçok araç markasına eş zamanlı olarak yedek parça tedarikinde bulunmaktadır. Firmanın bu özelliğinin temel kaynağı, merkezi olduğu Çin’in uygulamış olduğu strateji ötürüdür. Birçok farklı araç markası ile ortaklaşa işler çıkarması firmanın kısa süre içerisinde tanınmasına ve müşteri sayısını arttırmasına yardımcı olmaktadır. Günümüzde Dünya’nın birçok farklı noktasında eş zamanlı olarak araç ve yedek parça ihracatında bulunan firma, Çin’e önemli miktarda döviz girmesine yardımcı olmaktadır.

Gelly kurulduğu yıllarda birkaç farklı zorluk ile karşılamıştır. Bu zorlukların başında araç sektörünü iyi tanıyan ve bilen, bu sektöre yıllarını adamış insan sayısının yetersiz olması ve maddi anlamda birkaç eksikliğin ön plana çıkmasıydı. Çin devleti, kendi ülkesinde kurulan ve Dünyaya açılmak isteyen Gelly araç markasına gerekli maddi desteği vermesi ile firma günümüzde birçok farklı noktada iş yürütmekte ve

DAHA FAZLA...
Buick ve Çin Pazarı

Buick ve Çin Pazarı

Buick ve Çin Pazarı

Buick, 1899 yılında Amerika merkezli kurulan araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren müşteri sayısı ve marka değerini sürekli olarak geliştirmektedir.

Buick, birçok araba markasından erken kurulmasından ötürü deneyimi ve tecrübesi göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Bünyesindeki deneyim ve tecrübeyi en iyi şekilde kullanan araç firmalarının başında gelen Buick bu özelliği ile dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Firma 100 yıla aşkın süredir aktif olarak araç sektöründe hizmet vermektedir. Bu süre zarfında edinmiş olduğu tecrübeyi kendisine en iyi şekilde aksettirerek gereken hizmeti en doğru bir şekilde yerine getirmektedir.

Buick çoğunlukla Amerika ve Çin’e araç satmaktadır. Çin araç pazarında çok geniş yelpazeye sahip olması Buick ’in günümüzde marka değerinin bu denli yüksek olmasında kritik bir öneme sahiptir. Satmış olduğu araçların %80’i Çin’e gitmektedir. Çin’e bu denli yüksek oranda araç satması, firmanın bu günlere gelebilmesinde en büyük etkendir.

Buick, 2017 yılının başından sonuna kadar ortalama 1.4 milyon araç satmıştır. Bu rakam ile kendi rekorunu alt üst eden firma, önümüzdeki süreç içerisinde daha fazla araç üretip daha fazla ülkekeye ihracat yapacağını belirtmektedir.

DAHA FAZLA...
Chevrolet ve Ülkesi

Chevrolet ve Ülkesi

Chevrolet ve Ülkesi

3 Kasım 1911 yılında Amerika merkezli kurulan günümüzde 109 yaşındadır. Firma özellikle son çıkarmış olduğu araç modelleri ile Dünya piyasasında yeni rekabetin ortaya çıkacağını net ve bariz şekilde açıklamıştır.

Firma birçok farklı araç markasından erken kurulmuştur. Bu avantajı en iyi şekilde kullanabilen ve uzun yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve ileriye dönük yatırımlar sayesinde günümüzde Dünya araç piyasasında büyük bir söz hakkına sahiptir. Amerika’nın ilk kurulan araç markalarından birisi olması o zaman ki hükümetin firmaya gerek maddi gerekse manevi yönden büyük yardımlar ve fonlar hediye etmiştir. Bu anlamda firma maddi yönden pek bir sıkıntı ile karşılaşmadan işlerine devam etmiş ve günümüzde birçok araç markasının üretmiş olduğu araba modellerinin kat ve kat fazlasını piyasaya sunabilmiştir. Özellikle yüksek araçları ürünleri ile ön plana çıkan marka, sedan araçları ile de kendisinden her daim söz ettirebilmektedir.

DAHA FAZLA...
Dodge ve Önden Çekişli Araçları

Dodge ve Önden Çekişli Araçları

Dodge ve Önden Çekişli Araçları

Amerika merkezli kurulan Dodge, uzun yıllardır Dünya’nın birçok farklı noktasına otomobil ve otomobil parçası satmaktadır.

Firma, 1914 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yılda 1.Dünya savaşı patlak vermesi firmanın işlerini olumsuz etkilemiştir. 4 yıl süre kaosun ardından işlerine kaldığı yerden devam eden ve Amerika birleşik devletlerinin savaştan karlı ayrılması ülkesinde kurulan ve gelişmeye açık bir araç firmasına yatırım yapmasına vesile olmuştur. Devletin firmaya yapmış olduğu yatırımlar ve alt yapı projeleri ile Dodge’nin bugün ki temelleri atılmıştır. Firmanın çok eski kökeni olmasını en büyük avantaja çeviren firma kurulduğu yıldan itibaren marka değerini ve müşteri sayısını katlayarak arttırmıştır.

Firma birçok araç markasından çok daha önce kurulmuştur. Bu avantajı en iyi şekilde kullanabilen ve uzun yılların bünyesine katmış olduğu bilgi, birikim ve ileriye dönük yatırımları en iyi şekilde kullanabilen firmanın gelişmesindeki temel kriter bunlar olmuştur. Amerikan tipi araçlarının yanı sıra Dünya halkına hitap edebilecek sedan araçları ile de ön plana çıkmıştır. Araçlarında teknolojiyi ve konforu en ön planda tutan ve bu anlamda yatırımları bollaştıran firmanın günümüzde müşteri sayısının bu kadar fazla olmasındaki temel kriterler bunlar olmuştur. Firmanın birçok araç markasından çok daha hızlı gelişmesi ve keskin manevralardan ustalıkla ayrılması takdire şayandır. Firma gerek ofisleri içerisinde gerekse arabaların iç ve dış görünüşünden devamlı olarak yeniliklere gitmiştir. Yeni projeleri ve yeni anlaşmaları ile önümüzdeki dönemde etkinlik alanını daha da arttıracağını sürekli olarak belirten firma bu anlamda yeni çalışmalara imza atacaktır.

DAHA FAZLA...
Hyundai ve Adının Anlamı

Hyundai ve Adının Anlamı

Hyundai ve Adının Anlamı

1967 yılında kurulan ve günümüzde Dünya çapında hizmet veren Hyundai, Güney Kore’nin Seul bölgesinde kurulmuştur. Firma günümüze gelinceye kadar vakit içerisinde alt yapısına sağlamış olduğu ek fonlar ve araçları içerisindeki konfor ve detay işlemeleri ile marka değerini milyarlara çıkarmıştır.

Firma günümüzde sedan araç üretiminde Dünya araç devleri arasında yer almaktadır. Japonya’da kurulması o dönem ki devletin kendilerine hem maddi hem de manevi anlamda destek vermelerine sebebiyet vermiştir. Devlet tarafından gelen birçok yardım fonunu bünyesine en iyi şekilde katan ve çalışmalarını para anlamında herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan halledebilen firmanın bugun Dünya devi bir marka olmasındaki temel kriterlerden birisidir.

Firmanın özellikle son yıllarda üretmiş olduğu araç modelleri aile tipine en uygun araçlar sıralamasında yer almaktadır. Geniş bagaj hacmi, üst düzey teknoloji ve kendisine özel ek detayları ile aileleri müşterilerin ilk tercihi haline gelmiştir. Dünya araç piyasasında önemli bir yere sahip olan ve sürekli olarak gelişmeye ve müşteri sayısını arttırmaya devam eden firma önümüzdeki süreç içerisinde Dünya’nın her bölgesinde ve her ülkesine hizmeti kapılarını açmayı hedeflemektedir. Türkiye’de de satış bölgeleri ve fabrikaları bulunan firma Türk halkına da aktif olarak araç hizmeti vermektedir. Üretmiş olduğu araçların yakıt oranlarının düşük olması, konforlu ve rahat bir yolculuk sunabilmesi Türk halkının Hyundai markasına olumlu bir görüş beslemesine sebebiyet vermiştir. Özellikle son yıllarda üretmiş olduğu araçlar ile Türk araç pazarında etkinlik alanını artıran ve araçlarının önemli bir bölümünü Anadolu coğrafyasına pazarlayan firma bu özelliği ile her daim gurur duymaktadır.

DAHA FAZLA...
Mitsubishi’nin Yapı Taşları

Mitsubishi’nin Yapı Taşları

Mitsubishi’nin Yapı Taşları

Japonya’da kurulan günümüzde yüksek marka değerine sahip Mitsubishi, her geçen gün merkez ağını güçlendirmektedir.

22 Nisan 1970 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan itibaren müşteri odaklı çalışma prensibi ve alt yapısına gereken önemi vermesi ile bugün Dünya üzerinde aktif olarak araç satan sayılı kuruluşların başında gelmektedir. Firma diğer araç markalarının aksine geç kurulmuştur. Fakat bu açığı kapatabilmek ve diğer markalar ile yarışabilecek düzeye gelebilmek için gecesini gündüzüne katarak yeni araç modellerini Dünya ticaret ve araç piyasasına sunmuştur. Günümüzde Dünya’nın birçok farklı noktasında iş yeri ve Pazar ağı bulunan firma önümüzdeki süreç içerisinde etkinlik alanını daha da genişleteceğini duyurmuştur.

Mitsubishi ofisleri içerisinde uygulamış olduğu strateji ve müşterilerin istek ve talepleri tam anlamıyla cevap verebilmek için yeni projeleri ile karşımıza çıkmıştır. Özlelikle 21.Yüzyılın başlarından itibaren teknolojinin hiç olmadığı kadar hızlı gelişmesini kendi lehine çevirmeyi başarmıştır. Araç modellerinde sadeliğin yanı sıra teknolojiye büyük önem vermiştir. Göz alıcı tasarımlar ile her daim araç piyasasına yeni rekabet ortamları oluşturmuştur.

Firma günümüzde bağımsız bir marka olarak işlerine ve projelerine devam etse dahi farklı dönemler aralığında farklı firmaların sorumluluğu altına girmiştir. Araç sektöründeki 51 yıllık bilgi, birikim ve tecrübe ile devam ettiği bu sektörün ileri ki dönemde insanlar tarafından daha çok ihtiyaç haline geleceğini sürekli olarak beyan etmektedir. Aynı zamanda elektrikli araçlara da önem veren ve bu anlamda da çalışmalara imza atan firmanın çevre dostluğu ön plana çıkmaktadır.

DAHA FAZLA...
Isuzu ve Geçirdiği Zorlu Mücadele

Isuzu ve Geçirdiği Zorlu Mücadele

Isuzu ve Geçirdiği Zorlu Mücadele

Japonya’nın başkenti Tokya’da kurulan Isuzu günümüzde Dünya çapında hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu tarihten itibaren gerek araçları içerisinde gerekse ofisleri içerisindeki çalışanlarının verimliliğini attırabilmek için yeni değişikliklere gitmiştir. Araçları içerisinde her daim teknolojinin varlığını konuşturabilen ve Dünya’nın birçok farklı noktasında Pazar yerine bulunan firma, bu dönemde almış olduğu yeni stratejiler ile ön plana çıkmaktadır.

Firma kurulduğu tarihten itibaren her geçen gün marka değerini ve müşteri sayısını katlayarak arttırmıştır. 1916 senesinde kurulan Isuzu, birçok araç markasından çok daha erken kurulduğundan ötürü bu avantajını en iyi şekilde değerlendirebilmek ve avantajı iyi kullanmak için elinden gelenin fazlasını ortaya dökmektedir. 100 yıla aşkın süredir araç sektöründe bulunması hatırı sayılır derecede bilgi, birikim ve tecrübenin ortaya doğmasına vesile olmuştur. Bünyesi altında her geçen gün alt yapısına sağlamış olduğu ekstra fonlar ile adından söz ettiren firma, bu anlamda birçok araç markasını sollamaktadır.

DAHA FAZLA...
Nissan ve Başarının Sırrı

Nissan ve Başarının Sırrı

Nissan ve Başarının Sırrı

Nissan 1933 yılında Japonya’nın eyaleti konumunda yer alan Kanagava ilinde kurulmuş ve marka değerini günden güne arttırarak bu günlere gelmiş araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren gerek ofisleri içerisinde gerekse çalışma alanlarında devamlı olarak yeniliklere gitmesinden ötürü marka değerini ve müşteri sayısını her geçen gün arttırmıştır.

Nissan birçok araç markasından erken kurulmuştur. Erken kurulması diğer araç markalarının aksine daha fazla tecrübe, deneyim ve bilgiye sahip olmasına yardımcı olmuştur. Aynı zamanda kurulduğu dönemde araç sektörüne verilen değerde büyük bir artış söz konusu olması dönemin Japonya devletinin firmaya büyük krediler açmasına yardımcı olmuştur. Firma belirli aralıklarla maddi anlamda zorluklar ile karşılaşsa dahi bu zorlukları rahatlıkla atlatacak alt yapıya sahiptir. Alt yapıdan söz açılmışken Nissan, her geçen gün alt yapısına yeni fonlar ayırdığını ve bu anlamda yeni başarılara imza atacağını belirtmektedir. Firmanın bu başarısının altında çok çalışmak kadar verimli ve doğru çalışmakta yatmaktadır. Japonya halkının ön planda yer almasının sebebi ise zaten çok çalışmanın aksine doğru ve verimli çalışmak ve zamanı olabildiğince iyi değerlendirmek yatmaktadır.

DAHA FAZLA...
İveco ve Hafif Araç Üretim Merkezi

İveco ve Hafif Araç Üretim Merkezi

İveco ve Hafif Araç Üretim Merkezi

1 Ocak 1975 tarihinde İtalya merkezli kurulan ve Dünya çapında hizmet veren İveco, her diam müşteri memnuniyeti ile ön plana çıkmaktadır. Binek araçlarının yanı sıra kamyon tarzı araçları ile adından söz ettirmeyi başaran firmanın günümüzde milyar dolarlık bir net gelir kaynağı bulunmaktadır.

Firma birçok araç markasından geç kurulmuştur. Fakat geç kurulmasının eksikliğini ve yokluğunu hiçbir daim hissetmeyen ve sürekli olarak çalışarak günümüzde Dünya çapında araç üreten firmaların başında gelmiştir. Gerek araçları içerisinde gerekse ofisleri ve çalışma sahaları içerisinde yapmış olduğu çalışmalar ile devamlı olarak gelişme gösteren ve Dünya’nın konuştuğu markalardan birisi olma yolunda emin adımlar ile basamakları hızlı ve kontrollü bir şekilde çıkmaktadır. Firmanın bünyesi altında son sayımlara göre 25 binden daha fazla insan çalışmaktadır. Bu gibi bir rakam daha üst düzey araç markaları ile büyük bir rekabete girebilecek derecede büyük olmasa dahi önümüzdeki süreç içerisinde firma bu sayıyı arttıracağını belirtmektedir. İtalya merkezli kurulması ve İtalya’da kurulan ve gelişme gösteren birden çok araç markasının yer alması İveco’nun kendinden emin hareket etmesine yardımcı olmaktadır.

DAHA FAZLA...
Wolkswagen ve İnanılmaz Kalkınması

Wolkswagen ve İnanılmaz Kalkınması

Wolkswagen ve İnanılmaz Kalkınması

28 Mayıs 1937 yılında Almanya’nın Berlin ilçesinde kurulan ve Dünya çapında aktif olarak hizmet veren araç markası Wolkswagen, her daim müşterilerinin istek ve taleplerine sorunsuz bir şekilde cevap verebilmek için çalışmaktadır.

Firma birçok araç markasından erken kurulmuş ve bu avantajı en iyi şekilde değerlendirebilmiştir. Gerek firması içerisinde gerekse çalışma alanlarında uygulamış olduğu ileriye dönük yatırımlarının sonucu almaktadır. Her daim müşteri sayısını ve müşteri memnuniyetini arttıran firma Dünya’nın dört bir yanında aktif olarak hizmet vermektedir. Şirketin ismin Almanca'da halkın arabası olarak geçmektedir. Bu anlamda üretmiş olduğu tüm araç modellerinde halkın ihtiyaç ve taleplerine sorunsuz bir şekilde cevap verebilecek araç modellerini piyasaya sunmaktadır. Dünya araç piyasasına sunmuş olduğu tüm araç modellerinin en ince ayrıntısına kadar büyük önem veren ve bu anlamda titiz bir çalışma sunan Wolkswagen bu özelliği ile de tanınmaktadır. Lüks araçlarının yanı sıra aile tipi geniş bagaj hacmine sahip olması ile de ön plana çıkmıştır.

Wolkswagen Türkiye araç piyasasında da büyük bir öneme sahiptir. Türkiye araç piyasasında etkin olarak rol oynaması ve Türkiye araç piyasasına çıkarmış olduğu araçlarının büyük bir çoğunluğunun pazarını döndürebilmesinden dolayı sevinçlidir. Türk halkına uygun araç modelleri ile Türkiye araç piyasasına çok hızlı ve emin adımlarla giriş yapması ve Türkiye araç sektörünün içinde bulunan büyük Holdingler ile ortaklaşa işlere imza atması Türkiye araç sektöründe ilk günden itibaren gelişim göstermesine sebebiyet vermiştir. Wolkswagen’ın günümüzde birden çok alt araç markası mevcuttur. Aynı zamanda Dünya üzerinde aktif olarak hizmet veren birçok araç markasının da önemli derecede hisse senetlerine sahiptir. Her geçen yıl gelirlerini yükselten firma bu anlamda işinin en iyisini yapabilmek için çalıştığını belirtmektedir.

DAHA FAZLA...
Tata ve Devlet’in Otoritesi

Tata ve Devlet’in Otoritesi

Tata ve Devlet’in Otoritesi

Tata 1945 yılında Hindistan’ın Mumbai ilinde kurulan ve Dünya çapında hizmet veren araç markasıdır. Dünya’nın 125 farklı ülkesinde mevcut olarak hizmet veren ve bu anlamda yeni proje alanları oluşturan firma bu anlamda her daim ileriye dönük yatırımları ile ön plana çıkmaktadır. İleriye dönük yatırımlarının meyvesini yiyen ve önümüzdeki süreçte de yemeye devam eden Tata bu anlamda her daim ilk sıralarda yer almaktadır.

DAHA FAZLA...
Ssangyong ve Araç Mekanik Sistemleri

Ssangyong ve Araç Mekanik Sistemleri

Ssangyong ve Araç Mekanik Sistemleri

Ssangyong 4 Mart 1954 yılında Güney Kore merkezli kurulan ve Dünya çapında hizmet veren araç markasıdır. Teknoloji devi olan Güney Kore’de kurulan firma bu artısını her diam kullanabilmiştir. Bu anlamda araçları içerisinde her diam teknolojinin getirmiş olduğu imkanlardan sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde yararlanmayı başaran firmanın bundan sonra alacağı kararlar ve tedbirler Dünya araç piyasasında dönen konular arasında yer almaktadır.

DAHA FAZLA...
Smart ve Kurucu Ortakları

Smart ve Kurucu Ortakları

Smart ve Kurucu Ortakları

Smart, 15 Nisan 1994 yılında Almaya merkezli kurulan ve Dünya çağında hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu tarihten itibaren gerek araçları içerisinde gerekse çalışma alanlarında yapmış olduğu yenilikler ile güncelliğini her zaman koruyabilmektedir.

Smart sunmuş olduğu tüm hizmetlerde müşteri odaklı bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bu anlamda ortaklaşa iş yaptığı müşterilerin tüm istek ve taleplerini en iyi şekilde analiz eden ve araç modellerinde müşterilerin istek ve taleplerine de büyük önem veren firma bu anlamda her daim ön planda çıkmaktadır. Araç firmaları arasında alt yapısına önem veren firmaların başında gelmektedir. Alt yapısına sürekli olarak yatırımlarda bulunması ve devamlı olarak marka değerini ve müşteri sayısını arttırması en büyük özelliklerini başında gelmektedir.

DAHA FAZLA...
Dünyadaki İlk Araba

Dünyadaki İlk Araba

Dünyadaki İlk Araba

Sanayi İnkılabının ardından Dünya özellikle araba konusunda günümüze kadar çığır açacak şekilde büyümektedir. Sanayi İnkılabının ardından büyük, genç ve dinamik ülkelerin başında gelen ABD, İngiltere ve İspanya kendilerini özellikle araba sanayisinde genişleterek günümüzde dünyanın en güçlü ülkelerden biri olmayı başarmıştır. Dünyanın ilk arabasını piyasaya sunan ve seri üretimine en kısa süre içerisinde başlayan genç Amerika, İngiltere ve Almanya’nın günümüzde bu kadar etkin olarak rol oynaması şans değil bilgi, birikim, ileriye dönük yatırım ve en önemlisi eğitimini olabildiğince genişletebilmesinden kaynaklanmaktadır.

Dünyadaki ilk arabanın hangisi olduğunu söylemek çok çelişkili ve kesin olmayan bir durumdur. Fakat dünyadaki ilk arabalardan biri olmayı başaran ve ilk defa seri üretime sokarak dünyada bulunan araba sayısını çok kısa bir süre içerisinde ikiye katlamayı başarabilen Karl Benz’in geliştirmiş olduğu Ford Model T’dir.

DAHA FAZLA...
Subaru ve En Büyük Ortağı Toyota

Subaru ve En Büyük Ortağı Toyota

Subaru ve En Büyük Ortağı Toyota

Subaru 15 Temmuz 1953 yılında Japonya merkezli kurulan ve Dünya çapında hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu tarihten itibaren en büyük ortakları olan ve hisse senetlerinde de yeri bulunan Toyota araç markası ile çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini açıklamaktadır. Japonya’nın en kapsamlı araç markalarının başında gelen Toyota, her daim Subaru’ya desteklerini eksik görmediğini ve ortak çalışmalara sorunsuz bir şekilde devam ettiğini açılmaktadır.

DAHA FAZLA...
Daihatsu ve Ülke Değeri

Daihatsu ve Ülke Değeri

Daihatsu ve Ülke Değeri

Daihatsu, 1907 yılında Japonya’da kurulmuştur. Firma kurulduğu günden itibaren gerek firmaları içerisinde gerekse üretim merkezlerinde göstermiş olduğu performans sayesinde sürekli olarak marka değerini ve müşteri sayısını arttırmaktadır.

Daihatsu özellikle son yıllarda hızlı bir çıkış yakalamıştır. Bu çıkışın asıl sebebi firma içerisinde uygulamış olduğu strateji değişikliği ve araçlarındaki modern tarz uygulamalardır. Firma 100 yıla aşkın süredir aktif olarak müşterilerine hizmet vermektedir. Uzun zaman boyunca araç sektöründe yer alması belirli bir bilgi ve birikime ulaşmasını sağlamıştır. Deneyim ve tecrübesini en iyi şekilde kullanan firma, bu özelliği ile birçok markanın önüne geçmiştir.

Dahiatsu’nun hisseleri büyük oranda Japonya devletine bağlıdır. Bu yüzden kurulduğu yıldan itibaren maddi anlamda herhangi bir zorluk ile karşılaştığında devletten kredi desteği almaktadır. Aynı zamanda Japonya devletinin ülkesinde kurulan firmalara uygulamış olduğu maddi destekler sayesinde Daihatsu gibi yerel firmaların önü açılmıştır. Firma kurulduğu yıldan itibaren fabrika çeşidini ve çalışan sayısını katlayarak arttırmıştır. Dünya’nın belirli bölgelerinde aktif olarak hizmet veren ve araç ticareti yapan firma önümüzdeki süreç içerisinde yeni teknolojiler ile Dünya araç piyasasına hazırlanmayı bekliyor.

DAHA FAZLA...
Arabanın İcadı

Arabanın İcadı

Arabanın icat edilebilmesinde en büyük etkenler arasında sanayi inkılabı sonrası gelen yenilikçi ve pratik düşünme yolundan kaynaklanmıştır. Buharlı makinelerin buluşu ile sanayi inkılabı etkisini hızlı bir şekilde artmasıyla birlikte günümüzde insanların kullandıkları çoğu teknolojik aletin temellerini o yıllara dayanıldığı teorik açıdan test edilip onaylanmıştır.

1705 yılında İngiliz asıllı olduğu belirlenen Thomas Newcomen buharlı araç modelini ilk kez Dünya’nın huzura sunabilmeyi başaran ilk insan olmuştur. Ardından yıl 1760’a dayandığında ünlü makinist James Watt ilk defa tam anlamıyla kullanılmaya hazır buharlı araç icadını gün yüzüne çıkarmıştır. James Watt çıkarmış olduğu bu buharlı araç, özellikle maden çalışmalarında önemli bir rol üstlenmiştir. 9 yıl sonra Fransız asıllı iddia edilen Nicholas Cugnot ilk defa buhar makinesinin yardımı ile sorunsuz bir şekilde ilerleyebilen üç tekerlekli hızı maksimum 4.5 kilometreye ulaşabilen araç tasarımını Dünya’nın gözleri önüne sunmayı başarabilmiştir. 1769 yılında Nicholas Cugnot’un yapmış olduğu bu icat Dünya tarihine arabanın icadı olarak bilinen en net tarih olarak kayıtlara geçmeyi başarabilmiştir.

DAHA FAZLA...
Antalya Havalimanı Araba Kiralama

Antalya Havalimanı Araba Kiralama

Antalya Havalimanı Araba Kiralama Şirketleri son zamanlarda oldukça artış göstermiştir. Bu şirketlerin yaklaşık 8 tanesi Havalimanı içinde ofis bulundururken diğer şirketler Havalimanı dışında ofisleri bulundursada havalimanına 7/24 hizmetlerini sunmaktadır. Genelikle Havalimanı dışındaki şirketler arasındaki iletişim internet üzerinden müşteriler ulaşmaktadır. Rezervasyon yaparken online rezervasyon yapıp  kiralayacağınız aracın toplam fiyatını belgeleyen rezervasyon çıktısını elinizde bulundurmanız önemlidir. Farklı fiyat ve kiralama koşulları ile karşılaşmamanız için belgeyi yanınızda bulundurunuz.Özellikle yaz aylarında yaşanılan yoğunlukta aracı teslim alma iade etme işlemlerini  Havalimanı dışarda ofislerini bulunduran şirket çalışanları yolcu indir bindir yerinde teslimatlarını yapmaktadırlar.

DAHA FAZLA...
Antalya Otogar Araba Kiralama

Antalya Otogar Araba Kiralama

Antalya Otogarı Türkiye'nin  şehirleri arasında  olan Antalya ilinin merkezinde kepez ilçesine bağlıdır. Hem büyükşehir hemde Türkiye'nin en büyük tatil şehri olması açısından Türkiye'nin heryerine seferleri olan ve Türkiye'nin her şehrinden antalya otogarına seferler bulunmaktadır. Ayrıyetten Antalya'nın bütün ilçelerine günün her saatinde seferleri bulundurması yolcuları seyahat etme konusunda katkı sağlamaktadır.Gerek yerli turist, yabancı türist, akraba ziyareti, veya iş seyehati olan bir çok insan otobüs yolculuğunu uygun fiyat açısından veya yakın şehirler de uçak seyehati yapılamayan durumunda tercih edilmektedir. Uzak şehirlerden Antalya'ya gelmek isteyen ler açısından özellikle yaz aylarındaki uçak biletlerinin çok pahalı olmasından kaynaklı insanlar otobüs yolculuklarını tercih etmektedir.

DAHA FAZLA...
Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

En uygun fiyatı almak için alış tarih saat dönüş tarih saat girerek fiyat alınız.Sürekli diğer şirketlerin verdiği fiyatları takip ediyor ve en uygun fiyatları siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.En iyi hizmeti alabilmeniz için gece gündüz çalışmaktayız.Tatilinizi en iyi şekilde tamamlayıp sorun yaşamamak için en ufak bir sorunda 7/24 bize ulaşmanız yeterlidir.

DAHA FAZLA...
Chrysler ve Titizliği

Chrysler ve Titizliği

Chrysler ve Titizliği

Amerika Michigan merkezli kurulan Chrysler, alt yapısına ayırmış olduğu fonlar ve müşteri sayısındaki hızlı yükseliş ile günümüzde marka değerini günden güne artırmaktadır.

1925 yılının 6 Haziran günü kurulan firma, günümüze gelinceye kadar süre içerisinde yeni proje ve atılımları ile ön plana çıkmıştır. Amerika’nın ilk kurulan araç markalarından birisi olma özelliğine sahip firma bu anlamda devletten ve milletten büyük destek görmüştür. Devletin kendisine ayırmış olduğu fonları ve kredileri en iyi şekilde kullanan, ofisleri içerisinde her daim yenilikler ve farklı tasarımlar yapan firmanın sürekli olarak kendisini geliştirdiği ön plana çıkmaktadır. Tüm araçlarını büyük bir titizlik ile hazırlayan ve Dünya’nın birçok farklı noktasında merkez ağı bulunan firmanın bu özelliği birçok ekonomist tarafından büyük tebrikler ile karşılaşmasına yardımcı olmuştur.

Firmanın altında son sayımlara göre ortalama 51, 623 kişi çalışmaktadır. Bu personellerin büyük bir çoğunluğu fabrika bölümünde olmakla birlikte geriye kalan %5-10 bölümlük kısmıysa mimar, mühendis ve üst düzey kademede ki personellerden oluşmaktadır. Firma her geçen gün yeni akılları bünyesi altında toplamakta ve kendi bünyesi altında çalıştırmaktadır. Özellikle Dünyaca tanınmış üniversitelerde okuyan mimar ve mühendis öğrencilerine burs vermekte ve menzun olduktan sonra yanlarında çalışabilmeleri için bütün fırsatları seferber etmektedir. Bu özelliği ile tüm genç akılları etrafında toplayarak Dünya piyasasına yeni bir düzen getirmeyi amaçlamaktadır.

DAHA FAZLA...
Bentley'in ilk yılları

Bentley'in ilk yılları

Bentley'in ilk yılları 

Bentley, Volkswagen AG’nin yan kuruluşu olan İngiliz lüks araç üretici şirketidir. Bentley,18 Ocak 1919 yılında İngiltere’de ‘’WalterOwenBentley’’öncülüğünde kurulmuş bir şirkettir. Başlangıçta yani ilk zamanlarında sadece motor ve şasi üretimi yapan Bentley şirketi, I. Dünya Savaşı sırasında uçak motorları üretiminin yanı sıra ilk lüks otomobillerini üretmeye başlamıştır.Bentley,I. Dünya Savaşı’nın kendilerinde bırakmış olduğu maddi zararları örtebilmek adına oldukça fazla çaba göstermiştir ancak üzerinden yıllar geçmesine rağmen bu zararı tam olarak kapatamamasından kaynaklı olarak tarih 1931 yılını Bentle

gösterdiği zaman Rolls-Royce tarafından satın alınmıştır.

y, 1931-1998 yılları arasında aynı teknik kadroyla birbirlerine tip ve yapı bakımından oldukça benzeyen modelleri piyasaya sunmuştur.Bentley, 1998 yılındaVolkswagen'e 430 Milyon Paund'a satılmıştır. Yani Bentley resmi olarak İngiliz araç markası olsa dahi  bakıldığında Alman markası olan Volkswagen aracılığı ile yönetilmektedir. Yani şu an Bentley markasının sahibi Almanlardır. Bentley, 2005 yılında 3654'ü Amerika Birleşik Devletleri'ne olmak üzere, toplam 8627 araba satışı yapmıştır. Bentley markasının asıl merkezi ve asıl fabrikası Manchester yakınlarında yer alan Cheshire konumunda yer almaktadır.

DAHA FAZLA...
Maserati’nin Gözle Görülür Hızı

Maserati’nin Gözle Görülür Hızı

Maserati’nin Gözle Görülür Hızı

Maserati 1914 yılında İtalya merkezli kurulan bir araç firmasıdır. Firma kuruluşundan itibaren müşteri odaklı çalışma alanları sayesinde marka değerini her geçen gün arttırabilmiştir.

Firma 1.Dünya Savaşının başladığı yılda kurulmasından ötürü işlerinde nitekim bir azlık olmasına karşın dayanmayı başarabilmiştir. Özellikle Firma 1.Dünya Savaşının son verilmesinden birkaç yıl sonra daha fazla araç modeli çıkarabilmiştir.

Maserati günümüzde spor araba seven ve yüksek hızlara çıkmak isteyen kişilerin kullandığı araç markalarından birisidir. Ergonomik yapısı, yüksek hızlara kısa süre içerisinde çıkabilmesi, motorların uzun ömürlü olması gibi etkenlerden çokça sevilen bir markadır.

Firmanın bünyesi altında çalışan tüm personeller araba sektörüne yıllarını vermiş kişilerden oluşmaktadır. Durum böyle olunca firmanın tasarlanmış ve seri üretime sokmuş olduğu tüm araçlar büyük bir rağbet görmektedir. Firmanın altında binlerce personel çalışması her yıl yeni araç modellerini piyasaya sürmesinde etkin rol üstlenmektedir.

Maserati’nin İsmi Nereden Gelmektedir.

Maserati’nin kurucusu Alfieri Maserati olduğundan ötürü Alfieri kurmuş olduğu firmaya kendi soy ismini koymayı daha cazip görmüştür. Alfieri küçük yaşlardan itibaren araç motorlarına büyük bir ilgi beslediğinden ötürü kurmuş olduğu araç markasında da araç tasarlarken motor güçlerine büyük önem vermiştir. Sevdiği işi yapan Alfieri, firmayı zor şartlar altında daha ayakta tutmaya başarabilmiştir. Bu başarı sayesinde Maserati bugün en kaliteli ve hızlı spor araba üreten sayılı firmalardan birisidir.

DAHA FAZLA...
Tekerleğin İcadı

Tekerleğin İcadı

Tekerleğin İcadı

Tekerlek bir başka ismi ile teker, daire ya da çember biçimde bir eksenin orta kısmında sürekli olarak dönen bir araç olarak kullanılmıştır.

Tekerleğin icadı farklı kaynaklarda farklı tarih ve zamanlarda icat edildiği belirtilmektedir. Fakat insanoğlunun tekerleğin icadı hakkında en net bilgi M.Ö. 2500 veya M.Ö. 3000 yıllarda icat edildiği öne sürülmektedir.

Tekerlek ilk bulunduğu yıllarda araçların gitmesi için kullanılan bir eşya olarak görülmüyordu. Onun yerine özellikle değirmenlerde kullanılan ve buğday öğütme işinde sıklıkça kullanılan eskiden yaşamış insanların kullandıkları ve gerçekten işlerine yarayan bir aygıt olarak görmekteydiler. Fakat ilerleyen süre içerisinde insanlar tekerleği tam bir yuvarlak haline getirdikten sonra bunu taşımacılıkta kullanmaya başlamışlardır.

Tekerleğin icadı ile günümüzde özellikle araçlarda kullandığımız ve araçların olmazsa olmazı konumunda yer alan tekerleğin temelleri atılmıştır.

Tekerlek sayesinde insanların günümüzde özellikle ulaşıma yarayan arabaların temelleri atılmıştır. Tekerlek sayesinde insanlar özellikle yer değirmenlerinde üretilen un kolaylıkla yapılır hale gelmiştir.

Tekerlek savaş alanlarında kullanılmaya ilk kez son veri ve bilgiler ışığında M.Ö. 2000 yıllarda Anadolu’da bulunan atlı arabaların alt kısmında rastlanmıştır. Tekerlek sayesinde özellikle İpek yolu, Bahar yolu gibi zamanında ününe ün katmış ticaret yollarından geçen tüccarların mallarını daha kolay bir şekilde taşımasına yardımcı olmuştur. Tekerlek bazı düşünürlere göre bir çağın kapanışı ile yeni bir çağın açılışı kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur.

DAHA FAZLA...
Citroen ve Toknoloji

Citroen ve Toknoloji

Citroen ve Toknoloji

Citroen, 1976 yılından beri Fransız araç markası olan PSA Peugeot Citroen’in alt kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

Citroen, Fransız başta araba markası olarak kurulmuş olduğu ilk yıldan beri müşterilerine en iyi araç modellerini en uygun fiyatlar karşılığında vermeyi amaçlamaktayız. Firma, geç kurulmasına karşın dönemin Fransız devleti, ülkesinde kurulan firmalara hem maddi hem de manevi yönden büyük destekler verdiklerinden ötürü firma kısa süre içerisinde maddi anlamda bir sıkıntı çekmeksizin tasarlanmış oldukları araç modellerini seri üretime sokmayı başarabilmiştir.

Fransızlar 1919 yılından itibaren dönemin gerektirmiş olduğu ihtiyaçlar doğrultusunda araba sektörüne atılmışlardı. Fransızlar her daim başta araba sektörü olmak üzere çoğu sektörde ilk sıralarda olmak için alt yapısına çok önem vermektedir. Devletin bu dereceden önem verdiği bir yılda kurulan Citroen, devletin sağlamış oldukları krediler ve yardımlar sayesinde her türlü ekonomik kriz ve bunalım ile baş Citroen firmasından en son yapılan sayımlara göre araçların gelişim ve satılım aşamasında rol üstlenen 13.900 kişinin olduğu elirtilmektedir. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğu araçların yapım aşamasında ve yedek parça desteğinden bulunmaktadır. Citroen araç markası geç kurulmasına rağmen şu an bu kadar fazla kişiyi bünyesinde toparlayabilmesi alt yapısına göstermiş olduğu önem ile aynı düzeyde seyretmektedir.

DAHA FAZLA...
Arabanın İcat edilmesinde kullanılan yöntemler

Arabanın İcat edilmesinde kullanılan yöntemler

Arabanın İcat edilmesinde kullanılan yöntemler

Araba icat edildiğinden bu yana insanların hayatlarının önemli bir kısmında söz sahibi olur hale gelmiştir. Arabaların insanlara getirmiş olduğu ayrıcalıklar sayesinde insanlar özellikle uzak mesafelere arabalar yardımı ile sıkıntı çekmeden gidebilir hale gelmiştir. İnsanların hayatlarını bu kadar kolaylaştıran başlıca unsurlardan biri olan araba, bu özelliği ile özellikle yatırım yapmak isteyenlerin girişmek istediği sektörlerden birisi haline gelmektedir.

Arabaların icat edilmesinde kullanılan yöntemlermeşakkatli ve zor bir süreci beraberinde getirmektedir. Arabaların ilk icat edilmesinde kullanılan başlıca yöntem arabaların tekerlek ve gövde kısmının ham maddesi konumunda olan tahta ile insanların oturacakları bölge olan koltukların yumuşaklığını arttıran deriden ibaretti. Bu şekilde dizayn edilmiş bir araba yanma veya ağır yüklere karşı oldukça dayanıksızdır. İlerleyen dönemler içerisinde arabaların gitmesinde en büyük rollerden birisini üstlenen tekerlekleri hem yanmaması hem de daha fazla yükü kaldırabilmesi için iç kısmını demirden imal etmeye başlamışlardır. Bu sayede özellikle ağır yüklerini tek seferde götürmek isteyen tüccarların ve devlet erkanlarının mallarını daha kısa süre içerisinde götürülmesi sağlanmıştır. Bu icattan belirli bir süre sonra arabanın gövde kısmında kullanılan tahta rağbet görmemeye başladı. Tahtanın gövde kısmında rağbet göstermemesinin en büyük etkenleri arasında daha çabuk rutubetlenip çürümeye başlaması ile yangınlara karşı oldukça dayanıksız olmasıydı. Durum bu şekilde cereyan ettiğinden dolayı makinistler, mühendisler ve mimarlar toplanıp bu sorunu en kolay ve kaliteli bir şekilde nasıl yenileyeceği ile ilgili fikir ve düşüncelerini paylaştılar. Bütün mühendisler, mimarlar ve makinistler ortak bir kararda birleştikten sonra çalışmalara başlanıldı. Karar sonucunda arabaların gövdesinde kullanılan tahta yerine her konuda daha dayanıklı pozisyonda olan alüminyum kullanılmaya başlanıldı. Bu şekilde üretilen yeni arabalar insanların ihtiyaçlarını daha iyi ve doğru karşılar hale geldi.

DAHA FAZLA...
Trafik Cezaları Yeni Düzenleme

Trafik Cezaları Yeni Düzenleme

25.12.2020 Tarihinde yayınlanan resmi gazetede;  Araç kiralayan kişiler kiraladıkları Araçlarla ceza yemeleri durumunda ilgili trafik cezası kiralayana gönderilecektir. Daha fazla ayrıntı için resmi gazetenin 7. maddesinine bakabilirsiniz.Kiralanan Araç her hangi bir çevirme veya kontrolde ceza yemesi durumunda Araç Kabis'te o anda kiralık olarak kayıtlıysa aracı kullanan kişiye, Kiralanan araç Trafik çevirmesi haricinde Mobesa kameraları veya diğer uygulamalardan ceza yemesi durumunda Trafik birimleri Kabis kayıtlarına bakarak aracı Kiralayan kişinin yasal adresine cezayı gönderecektir.

DAHA FAZLA...
Antalya'ya 6 bin yataklı  15 otel daha geliyor

Antalya'ya 6 bin yataklı  15 otel daha geliyor

Antalya'ya 6 bin yataklı  15 otel daha geliyor

2020 yılının 8 aylık döneminde 92 komple yeni otel yatırımı için 2,5 milyar TL bütçe ayrıldı. Yatırımlarda 3 yıldızlı oteller başı çekerken, hayata geçecek 5 yıldızlı sayısı ise 36 olarak belirlendi. Turizm kenti Antalya'nın yatak stoğuna ise, 15 otel projesiyle 6 bin yatak daha eklenecek. Seyehat sırasında Antalya araba kiralama ile tatillerini rahat konforlu hızlı erişimi yakalayacak olan tatilciler in tercihleri arasında ön planda olacaktır.

DAHA FAZLA...
Antalya Havalimanı Rent A Car

Antalya Havalimanı Rent A Car

Antalya Havalimanı,Türkiye'nin Akdeniz kıyısındaki başlıca turizm ve tatil merkezi olan Antalya'nın şehir merkezinin 10 km. doğusunda yer almaktadır. Büyük ve modern havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiyenin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Yolcu trafiğine göre Avrupa'nın 14. en yoğun havalimanıdır. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerinin 2015 verilerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından üçüncü havalimanıdır. 

DAHA FAZLA...
Antalya Kaleiçi Rent A Car

Antalya Kaleiçi Rent A Car

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer almakta olan Kaleiçi, deniz ve kara surları tarafından kuşatılmakta olan kent merkezine verilen isimdir.Kaleiçi sınırları içerisinde gezerken kendinizi Antalya'nın tarihinde bulabilirsiniz. Antalya'nın tarihinden kalan bu sokaklar oldukça dar bir yapıdadır ve tarihi ve kültürel açıdan çok daha eşsiz bir tatil deneyimini sizlere sunmaktadır.

Hepsinin bir sokak cephesi ve birde sokak görmeyen bahçesi bulunur. Sokağa bakan yüzde, ilk katta çok az pencere. Üst katta ise "Cumba" denilen ve hem ev, hemde sokak mimarisine uygun olarak yapılmış çıkmalar vardır. Bu gibi yapıların yer almakta olduğu Antalya Kaleiçi bölgesinin dar sokaklarında çok daha keyifli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

DAHA FAZLA...
Jeep ve Yüksek Araç Modelleri

Jeep ve Yüksek Araç Modelleri

Jeep ve Yüksek Araç Modelleri

Jeep 1943 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan ve her geçen gün gelişim gösteren araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren sürekli olarak marka değerini ve müşteri sayısını arttırmış ve bu günlere belirli kademelerden ve zorluklardan geçerek gelmiştir.

Firma birçok araç markası ile aynı zaman dilimi içerisinde kurulmasından ötürü büyük bir rekabet oranı ile karşı karışa kalmıştır. Fakat bu rekabet oranını en iyi şekilde değerlendiren ve bu anlamda yapmış olduğu çalışmalar ile ön plana çıkmayı iyi beceren firmanın günümüzde Türkiye dahil birçok farklı noktasında ve coğrafyasında Pazar ağları mevcuttur. Firma kurulduğu yıllar içerisinde 2. Dünya savaşının hız geçmeden devam etmesinden ötürü sivil tarzı araçlardan daha çok askeri anlamda kullanılmak üzere dizayn edilmiş araçlara öncelik vermiştir. Bu anlamda 2.Dünya savaşının bitimine ve sonrasındaki birçok yıla kadar üretmiş oldukları araçların büyük ve önemli bir bölümü savaş alanlarında kullanılmaya ve oranın zeminine göre hazırlanmıştır. 2.Dünya savaşının bitimi ve sonrasında devletlerinin birbirleri ile ortak bir karara varması ile birlikte araç sektörünün açılması Jeep markasının hızlı bir çıkış yakalamasına ve araçları içerisinde değişikliğe giderek sivil araç üretimine girişmesine yardımcı olmuştur.

DAHA FAZLA...
Kia ve Türkiye Pazarının Önemi

Kia ve Türkiye Pazarının Önemi

Kia ve Türkiye Pazarının Önemi

Kia 1944 yılında Güney Kore merkezli kurulan ve Dünya çapında hizmet veren araç markasıdır. Firma kurulduğu günden itibaren gerek araçları içerisinde gerekse ofisleri içerisinde sürekli olarak değişikliğe ve güncellemelere gitmesi ile tazeliğini her diam koruyabilmektedir. Firmanın özellikle son yıllarda araçları içerisinde almış olduğu değişiklikler ile ön plana çıkmıştır.

Firma araçları içerisinde teknolojiyi ve sadeliği en iyi şekilde kullanabilme gayreti içerisindedir. Bu gayreti en iyi şekilde yerine getiren ve Dünya’nın birçok farklı noktasında ki müşteriler ile ortaklaşa işler çıkarması ile her daim diğer araç markalarından daha iyi ve doğru pozisyonda yer almaktadır. Firma her daim müşteri odaklı işler çıkarmaktadır. Müşterilerin ihtiyaç ve taleplerine en iyi şekilde yanıt vermeyi başaran firma bu özelliği ile diğer araç markalarından ayrılmaktadır. Geniş depolama alanları ve yüksek araçları ile ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda araçları içerisinde konfora büyük önem veren ve koltuklarda orijinal deri kullanımına yer vermesi müşterilerin en sevdiği özelliklerin başında gelmektedir. Geniş tabletleri, katlanabilir aynaları, kalın kapıları ve motor kapaklarıyla Dünya üzerinde aktif olarak hizmet veren diğer firmaların her daim üstündedir.

DAHA FAZLA...
Corona Virüs Tedbirlerimiz

Corona Virüs Tedbirlerimiz

Coronavirüs nedir? Coronavirüs (coronavirüs), genellikle grip veya nezle ile karıştırılan solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına yol açan virüs türüdür. Kuşlarda ve memeli hayvanlarda hastalıklara neden olsa'da mutasyona uğrayarak insanlara bulaşan türleri ölümcül risk teşkil ediyor. İnsanlarda görülen 7 çeşit corona virüs vardır. Pandemik hastalık türü olarak ilan edilen koronavirüsün ölüme neden olan ve Çin'de ortaya çıkan yeni tipi ise Covid-19 adıyla tanımlanıyor. 

DAHA FAZLA...
Araba Firmaları

Araba Firmaları

Araba Firmaları

Dünya özellikle 20.yüzyılda araba sektöründe eşi benzeri görülmemiş bir şekilde büyümüştür. Bu büyüme neticesinde özel ve devlet olmak üzere iki farklı türden araba firmaları açılmıştır. Açılan bu firmaların bazıları çeşitli nedenlerden dolayı dalda asılı duramayıp düştü geriye kalan firmalar ise günümüze kadar kendini geliştirerek Dünyada söz sahibi olmayı başarabilen araba firmalarını dönüştüler. 20. Yüzyıl ile 21.yüzyıl tarihlerinde Dünyada bulunantüm ülkeler birbirleri ile kıyaslama yaparken ekonomilerini, halkını ile yerli ve milli olarak geliştirmeyi başarabildikleri araba firmalarını katmaktaydılar. Durum böyle cereyan ettiğinden dolayı Türkiye yerli ve milli bir araba firması kurmaya karar verdi ve ismine de TOGG koydu. TOGG son verilere göre 2022 yılının ortalarına doğru tasarlamış oldukları araç modellerini seri üretime sokabilecekleri belirtmektedir.

DAHA FAZLA...
Antalya Belek Rent  A Car

Antalya Belek Rent A Car

Antalya Belek Rent A Car'dan arabanızı kiralayın ve eşsiz güzelliklere sahip bu bölgeyi gezmeye başlayan. Sizin için Tatilinize başlamadan önce kısada olsa bölgeyle ilgili  bilgi vermek istedik.Yaz ayları geldiğinde Türkiye'nin en çok turist alan bölgelerinden bir tanesi Belek olarak bilinir. Antalya'nın bir mahallesi olmasına rağmen, ilinden daha fazla popüler hale gelen bölge de turistler adına birbirinden farklı oteller ve konaklama avantajları bulunur. Suyunun sıcak olması, plajlarının güzelliği, pek çok tarihi mekana ev sahipliği yapması, Belek'in gezmeyi seven bireyler açısından ziyaret edilmesine yardımcı olur. Kendilerine iyi bir gezi rehberi oluşturacak olan kişiler, bölge de yalnızca sahilleri değil doğal ve tarihi mekanları da ziyaret etmeleri gerekir. Belek özellikle yaz aylarında, çevresindeki illere göre nüfusunu iki katına çıkarır.

DAHA FAZLA...
Antalya Araç Kiralama

Antalya Araç Kiralama

Antalya 3 mevsim ilkbahar 1 mevsim yaz sezonu ile sabah dağlarında kayak yapabileceğiniz ve öğlesinde Akdenizin derin mavi sularında yüzebileceğiniz bir şehirdir.Kral Attalos Antalya için 'yeryüzünde cennet’ ibaresini kullanmıştır. Bereketli toprakları ve doğal barınağı ile yıllardır halklarını mutlu etmiştir. Persliler, Romalılar, Araplar ve daha bir cok diğer milletler yüzyıllar boyunca izlenimlerini ifade etmiş olmalarına rağmen hiçbirisi günümüze bölgeye kendi ismi olan Attalia ismini veren M.S 159 yılarında yaşamış Pergamon kralı Atalos gibi kalıcı iz bırakmamıştır.Bu eşsiz güzellikleri dünyanın her ülkesinden görmeye gelen turistleri ağırlamakta olup Antalya Araç Kiralama olarak hizmet verdiğimiz bu güzel şehirde tatilinizi en iyi şekilde yapmanız için çaba harcıyoruz.Bu güzel şehirde dünya standtarlarında oteller, clup'lar, restaurantlar, mavi bayraklı plajlar, dünya standtartlarında olan Araç Kiralama şirketleri  ,transfer şirketleri ile tatiliniz ve tarihi gezintinizi en  rahat şekilde yapmanız için biz burdayız.

DAHA FAZLA...
Anadolu Ateşi Yanmaya Devam Ediyor

Anadolu Ateşi Yanmaya Devam Ediyor

Anadolu Ateşi yanmaya devam ediyor! 17 Kasım 2020 Yer Aspendos Arena

Anadolu Ateşi'nin temel konsepti medeniyetler buluşmasıdır. Doğu ile batı kültürlerinin buluşmasını hedefleyen, evrensel barış mesajları veren bir dans portresidir. Halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleri ile sentezleyerek dünyaya modern standartlarda bir gösteriyi, bir kültürel şöleni sunmaktadır. Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu  Ateşi hemen hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün bir projedir. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflemektedir.

DAHA FAZLA...
Antalya Araba Kiralama

Antalya Araba Kiralama

Antalya'nın Yüksek Kesimleri Kara Büründü

Antalya'nın kent merkezinde sağanak, denize 45 dakika uzaklıktaki Saklıkkent Kayak Merkezinde ise kar etkili oluyor. Şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta, Beydağlarındaki Bakırlıtepe mevkiindeki Saklıkent Kayak Merkezi'nde de kar yağışı başladı. Sabah erken saatlerde etkisini gösteren karla birlikte kayak merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Şimdi sizde yılın ilk kar'ını görmek için Antalya Araba Kiralama'dan Araba'nızı kiralayın ve  beyaza bürünen Antalya'nın kayak merkezini görme fırsatını bizimle yaşayın.Size önerimiz, Online rezervasyon sırasında extra bölümünde  extra olarak kar zinciri eklemenizdir, Araba kiraladıktan sonra size önerimiz kış lastikli aracınıza lastiklerini normal şartlartda 36 ps olan hava basıncını 28'e düşürmeniz olucaktır. Kaza durumu yaşanmaması ve sizin can güvenliğiniz için önerilerimizi dikkate almanızı umuyor,  iyi gezintiler diliyoruz.

DAHA FAZLA...
Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Yolcuların önceden seyehat belgelerinin geçerliliğini ve Türkiye’ye giriş için vizeye gereksinim olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Pasaportlar en azından kalınacak sürenin sonuna kadar geçerli olmalıdır.Vize yönetmeliklerine tabi olan ülkelerin vatandaşları için vize işlemlerinin kolay gerçekleştirilmesi adına varış salonunda pasaport kontrolünden önce vize bankoları bulunmaktadır. Farklı ülkelerin vize prosedürleri ve harçları hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesini ziyaret ediniz.

Antalya Havalimanı, Terminal 1, terminal 2 dış hatlar olarak  ve İç hatlar olarak 3 ayrı terminale sahip bu havalimanı yaz aylarında yaşanan yoğunluk sebebiyle gelecekte 4'üncü Terminal'i hizmete sunmak için çalışmalar devam ediyor. Her yıl ekim ayı sonlarında ise yoğunluğun bitmesi ile dış hat olan terminal 2 kapatılmaktadır. Antalya Havalimanı Araç Kiralama bu süreçte yerli türist,yabancı türist ve yurt dışında yaşayan gurbetçilerimizin yanında olmaya devam ediyor ve havalimanı 7/24 kesintisiz hizmet anlayışı ile Antalya Havalimanı'na inen yolcularımızı araçları hazır şekilde hizmet etmekten mutluluk duyar.

DAHA FAZLA...
Arabanın İnsanlar üzerindeki etkileri

Arabanın İnsanlar üzerindeki etkileri

Arabanın İnsanlar üzerindeki etkileri

Arabalar icat edildiği tarihten günümüze kadar onlarca farklı işlem ve metotlardan geçirilmiştir. Bu metotların tamamına yakını insan güvenliğini sağlamak, insanların daha kısa süre içerisinde bir noktadan bir noktaya gidebileceği motor üretebilmek, kaza anında özel sensor üretmek gibi insanların ihtiyaçlarına yarayabilecek yöntemlerden birkaçıdır denilebilir.

Arabalar insanların birçok noktasında başvurmuş oldukları yöntemlerden birisidir. Savaşlardan tutun da ulaşıma kadar onlarca farklı dalda arabalar baş faktör olarak rol oynamaktadır. Arabalar sayesinde insanlar bir noktan başta bir noktaya en kolay ve rahat bir şekilde gidebilmektedirler ki arabaların insanlar üzerinde kurmuş oldukları en büyük faktör bu olsa gerek. Özellikle son yıllardaaraba kullanımların artması ile birlikte insanlar sabah ekmek almak için yürüme mesafesinde olan bölgelere dahi arabalar ile gidip gelmeyi başlamışlardır. Bu yüzden özellikle son yıllarda az yürümeden dolayı kaynaklanan sağlık sorunları için hastaneler dolup taşma pozisyonuna gelmiştir. Bu yüzden bilim insanlarında da önerilerine uyarak özellikle kısa mesafeli olan bölgelere arabalar ile gitmek yerine yürüyerek gitmek siz ve sağlığınız için daha mantıklı bir karar olacaktır.

DAHA FAZLA...
Arabanın sağlamış olduğu iyi yönler

Arabanın sağlamış olduğu iyi yönler

Arabanın sağlamış olduğu iyi yönler

Arabalar özellikle 19. yüzyılın sonlarına doğru tarihin tam anlamıyla çalışan ilk arabalarından biri unvanına elinde bulundurmayı başaran Karl Benz tarafından tasarlanılan Benz-Motorwagen ‘dır. Karl Benz’in tasarlamış olduğu bu araçtan önce Dünya üzerinde son kaynaklara göre 250.000’ne yakın binek araç bulunmaktaydı. Fakat Karl Benz’in tasarlamış olduğu bu araç performans, lüks ve konfor açısından diğer araçların çok üstünde bir model olduğundan dolayı seri üretimine geçtikten sonra özellikle yeniliğe ve gelişmeye açık devletler tarafından çok rağbet görmüştür.

Arabanın icat edilip kullanılmaya bağladığından günümüze kadar gelen süre içerisinde sürekli kendini geliştirmeyi ve yenilemeyi başarmıştır. Günümüzdeki araçların çoğu düz bir yolda şoför kontrolü dışında yoluna devam etmektedir. Bu proje ve taslağın göstergesi sonucunda da önümüzdeki süreç içerisinde tasarlanılacak olan araçların dar sokaklarda şoförsüz bir şekilde hareket edebileceği ön görülmektedir.

Arabalar icat edildiğinden bu yana insanların sürekli olarak kullandıkları bir ürün haline gelmiştir. Arabalar sayesinde insanlar özellikle uzak bir bölgeden farklı bir bölgeye toplu taşıma araçlarına binip stres ve gerginlik içerisinde yolculuk yapmak yerine binek araçlar satın alıp yolculuklarına o şekilde devam ettirmektedirler.

DAHA FAZLA...
Dünyanın ilk araba markası

Dünyanın ilk araba markası

Dünyanın ilk araba markası

Dünya üzerinde bulunan ilk araba markası verilere göre 1842 yıllarında kurulan Peugeot olmuştur. Fakat Peugeot kurulduğu ilk 40 yıl boyunca tuzlu ve karabiberlik gibi süs ev eşyaları üretmekteyiz. 1892 yılına dayanıldığında Peugeot araba markası ilk defa bisiklet lastikleri üretmeye başlaması ile birlikte ileride üreteceği araba modellerin temellerini attı. Kısa bir süre Bisiklet tekerleği üreten Peugeot bu sektörün firmalarına değer katmayacakları anlayarak 1892 yılında edinmiş olduğu tecrübeler doğrultusunda üretebilmeyi başarmıştır.

Peugeot’un 1892 yılında büyün bir emek sarf ederek üretmiş olduğu ilk otomobili V-tvin araba motoruna sahip olmasının yanı sıra arkadan çekişli özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Peugeot’un geliştirmiş olduğu ilk araba modelini 1 yıl içerisinde 5 tane üretebilecek imkana ve zamana sahip oldular. Zaten şu an ki araştırmalar sonucunda da Peugeot’un imkânı ve zamanı olsa dahi 1 yıl içerisinde en fazla 100 tane araç üretebileceklerdir. 1900 yılların başına doğru Peugeot bir yıl içerisinde 500 tane araba üretebilecek kadar kendisini geliştirebilmiştir. Bu yıllar içerisinde arabanın kıymetini ufaktan da olsa anlayan devlet erkanları kısa süre içerisinde Peugeot gibi araba firmalarına önemli ölçüde maddi anlamda yardımlarda bulunarak araç sektörünün kısa bir süre içerisinde büyümesine yardımcı olmuşlardır.

DAHA FAZLA...
İkinci Ve Üstü Kiralamalarda Özel İndirim

İkinci Ve Üstü Kiralamalarda Özel İndirim

Çevlik Rent A Car'da İkinci ve üstü kiralamalarda, Özel Müşterilerimize Özel İndirim. Bizi ikinci kez tercih eden sabit müşterilerimize ayrıcalık tanımak vizyonumuzun ve hizmet anlayışımızın ne denli kararlı geniş bir aile olma yolunda ilerlemek olduğunun bir göstergesidir. Bize verdiğiniz bu değeri biz karşılıksız bırakamazdık. Şüphesizki ilk defa bizi tercih eden müşterilerimizi memnun etmek en asli görevimizdir ve kuruluş tarihimizden itibaren günümüze sektörde onca rekabete rağmen ayakta kalabilmemizde bunun göstergesidir.Temiz araçlar, zamanında teslim, 7/24 kesintisiz iletişim, bakımlı araçlar,  şefaflık, güven ve güleryüz temel ilkemiz olmuştur herzaman .

DAHA FAZLA...
Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi'nde kayalara sıçrayan suyun huzur verici sesleri Antalya'da yaşadığın günlük lükslerden sadece biri. Antalya'da serin bir gün geçirmek ve bir doğa harikası görmek için Düdenbaşı'na gitmelisiniz. Çevresindeki şelale ve piknik alanı hem Antalyalıları hem de dışarıdan gelenleri kendine çekiyor.

Nehir kadar suyu olan şelalenin iki kaynağı Kırkgözler ve Pınarbaşı olarak adlandırılır. Kısa bir yoldan sonra birleşerek Bıyıklı çukurunu oluşturur ve içinde kaybolurlar. Özellikle deniz'le buluştuğu yani denize aktığı yer olağanüstü bir güzellik ortaya çıkarmaktadır. Şelale hem ilk aktığı yer sütçüler bölgesi hemde lara bölgesinde denizle buluştu yerle iki ayrı yerde doğada ayrı güzellik katan bir şelaledir. Bu Sebebten dolayı diğer şelalerden farkı da budur.

DAHA FAZLA...
Araba Neden İcat Edildi

Araba Neden İcat Edildi

Araba Neden İcat Edildi?

Arabaların icat edilmesinin altında onlarca farklı sebep yatmaktadır. Bu sebeplerin başlıca kaynakları insanların ulaşımını kolaylaştırarak bir yerden başka bir yere daha kolay ulaşabilmeleri sağlanmıştır.

Araba ulaşımın yanı sıra askeri anlamda da sıklıkça kullanılan bir ürün haline gelmiştir. Savaşların bu denli kanlı ve hızlı sonuçlar verebilmesinin en temel nedeni elbette ki silahlar ve arabalardır. Askerler savaş bölgesine günler içerisinde gidip yorgunluktan bertaraf olmaktaydılar. Arabaların icadından sonra askerler arabaların içerisinde rahat bir şekilde oturup hiçbir şey yapmadan kısa süre içerisinde savaş meydanına intikal edebilmektedirler.

İnsanların araba ile buluşmaları geniş ve detaylı bir araştırma ve inceleme sonucunda kesin bilgilere yakın sonuçların ulaştırabilir. Her tarih kaynağının içerisinde açılıp bakıldığında farklı zamanlarda insanların ilk defa araba modelini icat ettikleri belirtilmektedir. Arabaların icat edilmesinin temelini oluşturan da ilk ve orta çağ insanların tekerleği bulup geliştirebilecek teknoloji olanak sağlamıyla gerçekleştirilirmiştir.

DAHA FAZLA...
Antalya Kiralık Araç

Antalya Kiralık Araç

Antalya'ya tatile veya iş seyehatine gitmeye karar verdiniz, ilk öncelikle ne yapmam gerekiyor diye kendinize soru sorarsınız planımı nasıl yapmalıyım hiç bir aksama bir sorunla karşılaşmamak için iyi bir plan yapmamız gerekiyor diye. Öncelikle şüphesiz ilk olarak konaklama yapıcağınız bütçenize uygun ve en iyi oteli araştırmaya başlarsınız pansiyon, bütik otel, dört yıldızlı otel veya beş yıldızlı oteller aramaya başlarsınız, bütçenize en uygun ve en iyi hizmeti sunan temizlik, hijyen ve çevre düzenlemesi ve diğer aktiviteler açısından sizin ilginizi çeken oteli bulur rezervasyon işleminizi yaptıktan sonra Antalya'da gezilecek yerleri araştırmaya başlarsınız. Her insanın ilgi alanı ve seyahat anlayışı farklıdır şüphesiz Antalya şehri insanaların arayıpta bulabileceği her kesime hitap eden gezilecek pek çok yer bulundurmaktadır. Yazın dünyaca ünlü mavi bayraklı plajları, Şelaleleri, gece klupleri, müzeleri, yaylaları ve doğasıyla, kışın ise kayak merkezi olan saklıkent ve şehir merkezi gezintileri ile kışın dahi hem kar keyfi hemde deniz keyfini aynı anda yaşayabileceğiniz nadir şehirlerden biridir Antalya.

DAHA FAZLA...
Türkiye'nin İlk Arabası Devrim

Türkiye'nin İlk Arabası Devrim

Türkiye'nin İlk Arabası Devrim

Türkiye özellikle 1950’lerden sonra araba üretiminin tüm Dünya’da eşi benzeri görülmemiş bir şekilde artmasından ötürü kendi araba fabrikalarını ve araba markalarının kurmalarının ve seri üretime geçmelerinin zamanının geldiğinin farkındaydılar. Bu amaç doğrultusunda 1960 yıllarında dönemin başbakanı olan Gürsel, özel toplantılar ve söyleyişler meydana getirerek Türkiye’nin araba sektöründe geri kalmaması gerektiğini tüm Türk halkına bastıra bastıra söylemekten hiçbir zaman çekinmedi.

Türkiye, Dünya üzerinde söz sahibi olan diğer güçlü ülkelerden araba konusunda her zaman geride kalmıştı. Türkiye’nin daha önceleri Ford araba markası ile görüşmeler ve söyleyişler meydana getirdi. Ford, Türkiye’nin araba sektörüne bu kadar önem vermesini ciddiye alarak ilk defa 1930 yıllarında fabrikasını açtı. Fakat Ford firmasının açmış olduğu bu araba Türkiye’deki ilk araba fabrikası lakabını alamamıştı. Bunun en büyük nedenleri arasında kurulan fabrikanın içerisinde çalışan işçilerin büyük bir çoğunluğunun yabancı uyruklu olması, yıl içerisinde az miktarda araba üretmesi gibi onlarca farklı neden tek bir çatı altında toplanmıştır. Bu gelişmeler üzerine Ford kısa bir süre sonra Türkiye’ye inşaat etmiş olduğu fabrikasını yıktırmıştır. 30 yıl aradan sonra Türkiye araba sektöründe ciddi bir gelişme göstermemekle beraber kendi iç çatışmaları ile uğraşmaktan halkına dahi vakit ayıramaz hale gelmiştir. Aynı yıl Gürsel ve ekip arkadaşları tarafından askeri bir darbe ile başa geçme onuruna sahip olabilen Gürsel, Türkiye’nin araba sektöründe söz sahibi olabilmesi için elinden geleni yapacağını çıktığı her konferansta, söyleyişlerde, haber kanallarında, halkı ile buluştuğu her fırsatta bastıra bastıra söylemekten gurur duymaktaydı.

DAHA FAZLA...
Motorun İcadı

Motorun İcadı

Motorun İcadı

Motor, var olan bir enerjiyi içerisinde bulunan çeşitli materyal ve özellikler ile potansiyel enerjiye çevirerek bu enerjiyi kullanılabilir hale getirmeye yarayan kullanışlı bir alet olma özelliğine sahiptir.

Motor, araba sektörü başta olmak üzere onlarca farklı sektör ve dalda etkin olarak rol oynaması ile insanların hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya yarayan üründür. Motorun kullanım yer ve şekillerine göre farklı modelleri mevcuttur.

Motorun ilk icadı 1860 yılında Belçikalı olduğu iddia edilen mühendis tarafından bulunmuştur. İlk motor hava gazı ile çalışmasının yanı sıra normal bir enerjiyi potansiyel enerjiye tam olarak çevirememekle beraber arabaların ağırlığı kaldırıp taşıyabilecek kadar güçlü bir şekilde dizayn edilmişte değildi. Fakat kısa bir süre içerisinde o zamanlarda daha yeni kurulan birkaç farklı otomobil üreticileri maddi ve manevi zorluklara rağmen tam anlamıyla çalışabilen motoru üretebilmeyi başarabilmişlerdir. Üretilen bu motor arabaların ağırlıkları kaldırıp hareket etmesine olanak sağlasa dahi hız yapma konusunda oldukça düşük performans göstermekteydi.

1876 yılında ise ilk kez Nicolaus tarafından icat edilen dört mekanizmalı gaz motoru Dünyanın gözleri önüne sunulmaya başlanılmıştır. Motorların insanların uğraş ve çabaları sayesinde kısa süre içerisinde bu denli katlanarak kendisini geliştirmesi ile birlikte araba sektöründe çığır açtı denilebilmektedir. Arabalar bu tarihten sonra her geçen yıl hızına hız katması, sağlamlığı ve konforiyetini arttırabilmeyi başarmıştır.

DAHA FAZLA...
TOGG Nedir

TOGG Nedir

TOGG Nedir?

TOGG uzun açılımı ile Türkiye Otomobili Girişim Kurumu olarak belirlenmiştir. TOGG şirketi Türkiye’nin önemli gördüğü ve sürekli yatırımlarını arttırarak geliştirdiği nadir araba firmaların başında gelmektedir. TOGG sayesinde devlet ülkesinin en kısa yoldan en kaliteli performansı göstererek artmasını planlamaktadır

TOGG 2018 yılında resmi olarak kurulmuştur. İşlerini yönettiği resmi adresi son verilere göre Gebze, Kocaeli olarak belirtilmiştir. TOGG’un kilit isimleri arasında kendine yer bulan Gürcan Karakaş (CEO), Sergio Rocha (COO)’dur.

TOGG’un geliştirmiş olduğu araçlar halen daha test ve kontrol aşamasındadır. TOGG araçları için yapmış olduğu bu test ve kontrollerin bitiş tarihini 2022 olarak belirtmiştir. 2022 senesinden sonra TOGG geliştirmiş olduğu araçlarını seri üretime sokarak kısa bir süre içerisinde çok büyük bir gelişme göstermeyi hedeflemektedir.

Türkiye’nin en büyük yatırımlarından biri olduğu açıklanan TOGG, sadece Türkiye’nin gündemine değil Dünyanın gündemine bomba gibi düşerek tüm Dünyanın kısa bir süreliğinde de olsa en çok konuştuğu konularından biri olmuştur. Türkiye’nin 1961 senesinde o zamanın başbakanı olan Gürsel tarafından Türkiye’nin ilk yerli ve milli aracı özelliğine sahip Devrim adlı arabadan sonra TOGG Türklerin araba konusunda beceriksiz, mantıksız, düşüncesiz, ileriye ve yenilikçi düşünceye açık değil izlenimlerin tamamını silmeye yetebilecek performansı seri üretime geçmeden göstermeyi başarabilmiştir.

DAHA FAZLA...
Türkiye’nin ilk ithal ettiği ilk yabancı arabalar

Türkiye’nin ilk ithal ettiği ilk yabancı arabalar

Türkiye’nin ilk ithal ettiği ilk yabancı arabalar

Türkiye, yabancı devletlere kıyasla araba sektöründe biraz geç kalmış olarak kabul edilmektedir. Bu geç kalınışlığın farklı farklı çeşitleri olması ile birlikte genelinde milli mücadele sonrası gelen zorluklar, sıkıntılar ve düzensizliklerdir. Türkiye belirli dönemler aralığında kendi iç karışıklıkları ile mücadele etse dahi eski tarihlerden günümüze kadar hiç pes etmeden çalışmaya devam etmiş ve etmeye devam edecektir.

Türkler uzun yıllar boyunca hiçbir zaman çalışmaktan yorulmamışlardır. Özellikle eski tarihlerdeki kaynaklara bakıldığı zaman günümüzde kullanmış olduğumuz birçok ürününün ham maddesini Türkler asırlar önce bulmuşlardır. Fakat günümüzde Türklerin ana vatanı haline gelmiş olan Türkiye kendi iç karışıklıkları ile sürekli mücadele olduğundan dolayı farklı sektörlere yeni yeni atılımlar yapmaya başlamıştır. Türkiye özellikle 2 yıl içerisinde araba sektöründen tutun da uzay sektörüne kadar onlarca farklı dalda yatırımlara girişmektedir. Bu yatırımlar kimi ekonomistlere göre yetersiz görülse dahi başarının yarısı ilk adımı atacak cesaretin olmasıdır. Türkiye’deki söz sahibi olan devlet erkanları aylarca süren toplantılar ve söyleyişler sonucunda Türkiye’nin yıllardır araba sektörüne atılımlar yaptığını fakat atılım yaptıkları bu sektörlerin uzun vadede sıkıntıdan ve borçtan başka bir işe yaramadığını kararlaştırmıştır. Bu yüzden günümüz Türkiye’si tüm Dünyanın belirli bir süre konusu dahiline ettiği atılımlar ve yatırımları konuşmuşlardır.

DAHA FAZLA...
Arabaların Getirmiş olduğu kötü yönler

Arabaların Getirmiş olduğu kötü yönler

Arabaların Getirmiş olduğu kötü yönler

Arabalar insanların hayatlarına dahil olduğundan günümüze kadar geçen süre içerisinde etki alanını her daim arttırmıştır. İnsanlar arabalar sayesinde bir noktan bir noktaya toplu taşıma araçlarını binip sıkıntılı bir şekilde yolculuk yapmak yerine kendi binek aracını alıp daha konforlu ve rahat bir şekilde yolculuk yapmanın tadını çıkarmaktadır. Araba satışların özellikle son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı hızlı bir şekilde katlanarak artması ile birlikte araba markalarının değerleride aynı oranda artmıştır. Bu yüzden günümüzde dahi yatırım yapmak isteyen girişimcilerin araba sektörüne yöneldikleri yapılan araştırma ve analizler sonucunda kanıtlanmıştır.

Araba sektörünün son yıllarda ekonomik açıdan etki alanını hızlı ve emin adımlar ile arttırması ile birlikte bu durumun iyi ve kötü yanları doğmuştur. İyi yanlarına kısaca değinmek gerekir ise insanlar eskiden olduğu gibi toplu taşıma araçlarına binip sıkış tepiş yolculuk geçirmek yerine özel olarak almış olduğu binek aracı yardımı ile gitmek istediği noktaya daha kolay ve güvenilir bir şekilde ulaşabilir hale gelmiştir. Fakat arabaların icadından bu yana kadar geçen süre içerisinde insanlık ve dünya açısından bakıldığında arabalar iyilikten çok gezegenimize kötülük getirmiştir. Bu kötülüklerin başlıcaları arabaların çalışması sonucunda havaya karışan egzoz dumanları olmuştur. Egzoz dumanları yüzünden her yıl ozon tabakası biraz daha delinerek küresel ısınmanın etki alanı her geçen gün artarak devam etmektedir. Ozon tabakası yüzünden küresel ısınma gibi dünyanın düzenini derinden etkileyebilecek sorunları beraberinde getirebilmektedir.

DAHA FAZLA...
İlk çıkan araba modellerin kullanım alanları

İlk çıkan araba modellerin kullanım alanları

İlk çıkan araba modellerin kullanım alanları

Arabalar insan hayatına dahil olduğundan bu yana birçok farklı alanda aynı anda hizmet verebilmeyi başarabilmiştir. İlerleyen süreç içerisinde insanlar arabaların çalışma mekanizmasını temel alarak farklı alanlarda iş yapabilecek şekilde oluşturabilecektir.

İlk çıkan araba modellerinden önceki araba tarzı ürünlerin kullanım alanları daha çok maden işlerinde ve tüccarların mallarını bir bölgeden başka bir bölgeye geçirebilmek için kullanılmıştır. İlk çıkan arabamodellerini de daha çok üst sınıftan devlet erkanlarının ve soyluların belirli bir bölgeden farklı bir bölgeye toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine kendilerine özel tahsis edilmiş binek araçları ile gidebilmenin konforuna ve lüksünün yaşayabilmek için tasarlanmıştır. İlk araba marka ve şirketlerin çıkışından kısa bir süre sonra farklı türden savaşlar Dünya çapında patlak verdiğinden ötürü savaşlarda özellikle askerlerin cephe değiştirmesinde oldukça önemli rol bürünen araçlar 1.Dünya savaşının ardından özellikle savaş galibi olan ülkelerin üzerinde en çok durdukları ve büyük yatırımlar yaptıkları sektörlerden birisi araba sektörü olmuştur. Özellikle 20. yüzyıldan sonra etkisini en çok artırabilmeyi başaran sektörlerden birisi olmayı başaran araba sektörü bu süreçten itibaren kısa süre içerisinde önemli bir eğim alarak bünyesinde sürekli olarak farklı icatlar katmıştır.

DAHA FAZLA...
Ülkelerin arabalara vermiş oldukları değerler

Ülkelerin arabalara vermiş oldukları değerler

Ülkelerin arabalara vermiş oldukları değerler

Son yıllarda araba kullanımların ciddi oranda artığı ve artmaya da devam edeceği yönünde alınan son bilgi ve kaynaklar doğrultusunda her ülke erken veya geç kendi araba markasını en hızlı ve kaliteli bir şekilde üretebilmenin telaşı içerisindedir.

Ülkelerin arabalara vermiş oldukları değerler özellikle son yıllarda zirve noktayı görmüş denilmektedir. Son bilgi ve kaynaklar doğrultusunda Dünya üzerinde bulunan gelişmiş veya gelişmek için yatırım ve icraatlar de bulunmak isteyen hemen hemen tüm ülkeler kendi araba markasını ve seri üretime geçecekleri sanayilerini çeşitli yöntemler ile kurmuş veya kurmak için son hazırlıkları bitirmek için gün saymaktadırlar. Bu hazırlıkların en önemli merkezde olduğu iddia edilen Türkiye son yıllarda araba sektöründe girişmiş olduğu farklı yöntem ve icraatlar doğrultusunda 2023’te tasarlanılan araçların seri üretime geçeceği çeşitli devlet erkanları tarafından ısrarla belirtilmektedir. Türkiye’nin araba sektöründe bu atılımların iyi ve kötü yönlerini sadece ve sadece zaman gösterecek.

Günümüzde özellikle ülkelerin araba sektörüne vermiş oldukları değerler büyük oranda değişmiştir. 80 yıl öncesine kadar araba sektörünün ismi yeni yeni duyulmaya ve piyasaya girmeye başlasa dahi insanların hayatlarının önemli bir yerinde etkin olarak rol oynayabilecek potansiyeli sayesinde kısa süre içerisinde zirvesi görebilmeyi başarabilmiştir. Zirveyi gören araba sektörünün kısa süre içerisinde zirveden ineceği söz konusu dahi değildir.

DAHA FAZLA...
Türkiye’nin araba sektörüne vermiş olduğu değer

Türkiye’nin araba sektörüne vermiş olduğu değer

Türkiye’nin araba sektörüne vermiş olduğu değer

Türkiye, özgürlüğünü kazandıktan günümüze kadar gelen süre içerisinde başta araba sektörü olmakla birlikte onlarca farklı ana ve yan dalı olan sektörlerde etkin olarak rol oynayabilmek adı altında sürekli olarak yatırımlar ve icraatlarda bulunmuştur.Bu yatırım ve icraatların bir kısmı günümüzdeki alanını kaybetse dahi yapılan bazı atılımların günümüzde dahi Türkiye’yi ayakta tutabilecek bir kolon gözü ile bakılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatmış olduğu kalkınma ve yenilenme projeleri sonucunda sürekli olarak ileriye bakmayı hayatının felsefesi haline getirebilmiş bir ülkeye dönüşebilmiştir. Bu felsefe uğruna gerekirse sosyal hayatından ve yapacağı eğlencelerden vazgeçerek sürekli olarak kafasında yeni proje ve taslaklar canlandırmıştır. Bu taslakların bir kısmı saçma ve gereksiz görüldüğü için hayata geçirilmese dahi farklı mimar, mühendis ve makinistlerin ortaya atmış olduğu bazı fikir yapıları sayesinde birkaç adet yerli ve milli araç fabrikası kurulabilmiştir.

DAHA FAZLA...
BUGATTİ'nin doğuş hikayesi

BUGATTİ'nin doğuş hikayesi

BUGATTİ'nin doğuş hikayesi

Bugatti,‘’Volkswagen AG’’ yan kuruluşu olmanın yanı sıra İtalyan asıllıdır. Bugatti’nin lüks spor otomobil söz konusu olduğu zaman akıllara gelen ilk markalardan olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra Bugatti, performanslı araba, süperspor otomobil, spor otomobil yapımında da oldukça başarılı olduğundan dolayı bu türlerde de adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Bugatti, tarihler 1909 yılını gösterdiği zaman üst düzey performans çıkarabilen araçlar üretebilmek için  ‘’EttoreBugatti’’ tarafından Fransa'da yer alan Mulhouse kentinde kuruldu. Bugatti kuruluşunun ilk 30 yılında her alanda neredeyse hiç sorun yaşamadan iyi bir gidişat izleyerek araç üretimine devam etmiştir. Yani II. Dünya Savaşı'nın başlamasına kadar olan süreçte dünyanın en prestijli ve en hızlı otomobillerinden bazılarını üretebilmiştir. Ancak II. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla birlikte Bugatti markası için maddi sorunlar baş göstermeye başlamıştı. Bunun yanı sıra Bugatti markasının kurucusu olan EttoreBugatti'nin oğlunun ölümü de markanın gidişatını oldukça olumsuz yönde etkilemiştir. Tüm bu yaşanan olaylardan sonra Bugatti fabrikaları satılmıştır.

DAHA FAZLA...
Audi'nin hikayesi

Audi'nin hikayesi

Audi'nin hikayesi

Audi araba markası, 1910 yılında Almanya’da kurulmuş ve projelerini Almanya odaklı geliştirmiş bir araba firmasıdır.

Audi, kurulduğundan beri aynı ad ile ilerlememiştir. Audi’nin yanı sıra farklı yıl aralığında Auto Onion ve NSU Motorenwerke AG gibi farklı isimler ile anılmaktaydı. Audi’nin kurucusu August Horch’dir. August Horch önceden farklı firmalar ile ortaklaşa bir şekilde araba modelleri tasarladıysa da bazı anlaşmazlıklar yüzünden kendi araba markasını kurmasının kendisi ve çevresi için daha iyi olabileceğini düşünerek Audi markasının günümüzdeki temellerini attı.

Almanya özellikle 1. Ve 2. Dünya savaşlarında sürekli olarak kaybetmesi ile Almanya’da tanınmış diğer bütün şirket ve kuruluşlar gibi Audi’de bu zor ve karmaşık dönemde tam anlamıyla araba üretememiştir. Fakat Almanya’nın 2.Dünya savaşından sonra hızlı bir şekilde kalkınması ve devletin kendi ülkesinde kurulmuş olan bütün firmalara açmış oldukları krediler sayesinde günümüzde Audi gibi onlarca farklı sektörde Almanya merkezli firmayla karşılaşmak mümkündür.

DAHA FAZLA...
Cadillac'ın yükselişi

Cadillac'ın yükselişi

Cadillac'ın yükselişi

Cadillac, Amerika merkezli bir araç markasıdır. Cadillac, Amerika’nın en önde gelen araç modelleri olmasının yanı sıra Dünya’nın birçok farklı noktasına aynı anda otomobil ve otomobil parçaları ihracatı yapmaktadır.

Cadillac araç markası 1902 yılında o dönemin Amerika devletinin yapmış olduğu yardım ve destekler sayesinde kurulan ve kurulduğu yıldan itibaren yaşadığı zorluk ve sıkıntılı sürece rağmen günümüze kadar gelmeyi başarabilen nadir araç markalarından birisidr.

Cadillac Dünya üzerinde araç sektörüne en erken atılım yapan ve etkinlik alanını her geçen gün arttırmayı başarabilen firmalarının başında gelmesinin yanı sıra uzun yılların vermiş olduğu bilgi, birikim, yanlışı ve doğruyu en iyi şekilde ayırabilmesi sayesinde müşteri sayısını ve marka değerini arttırmış ve arttırmaya da devam edileceği görülmektedir.

Cadillac araç markası 1902 yılında Amerika’nın maddi ve manevi yönden yardım ve desteği sayesinde HernyMartynLeland tarafından temelleri atılmış ve günümüze kadar gelmiş firma ve kuruluşlardandır. Cadillac dönemin devlet büyükleri tarafından çokça yatırım yapılan en büyük ve önemli araç markalarından biri olduğundan ötürü kuruluşunun ardından 1 yıl geçmesine karşın ilk kez 1903 yılında kendi araç modelini Dünya otomobil piyasasına sunmayı başarabilmiştir. Cadillac’ın bu türden etkileyici ve hızlı atılımları Amerika’nın yanı sıra tüm Dünya’da kısa süreliğine de olsa büyük bir etki yaratmıştır. Bu etki kısa süre içerisinde Cadillac’ın belki de dönemin en çok satan araba markalarından birisi olma özelliğini yakalamasında önemli bir faktördür.

DAHA FAZLA...
BMW'nin doğuş hikayesi

BMW'nin doğuş hikayesi

BMW'nin doğuş hikayesi

BMW, 1913’te Karl Friedrich Rapp tarafından Almanya'nın Münih şehrinde kurulmuş bir şirkettir. BMW’nin meşhur olan asıl merkezi ise hala Almanya’nın Münih şehrinde bulunmaktadır. BMW şirketi  kurulduğu dönemlerde sadece uçak motoru üreten bir şirket konumundaydı. Uçak motoru üretiminden sonra ise BMW 1923 yılında motosiklet üretimi yapmaya başladı. BMW fabrikasında üretilen ilk motosiklet modeli ise R 32’dir. BMW, 1928 yılında Fahrzeugtechnik Eisenac büyük ve gösterişli A.G otomobil markasının ihalesini aldıktan sonra otomobil üretim işine girmiştir. BMW otomobil sektöründeki ilk seri üretimini 1929 yılında 3/15 PS ismindeki otomobil ile yapmıştır.

1945 yılına gelindiğinde ise 2. Dünya Savaşının sona ermesiyle birlikte müttefik kuvvetler yüzünden BMW adı altındaki neredeyse tüm fabrikalar kullanılamaz hale getirilmiştir. Fabrikaların çoğunun kullanılamaz hale gelmesinden dolayı da BMW batma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Hatta öyle zor bir durumdadırlar ki rakip firmalara satılma tehlikesiyle karşı karşıya kalmışlardır. Bundan dolayı BMW tarihler 1948 yılını gösterdiği zaman daha ucuz motosiklet üretimine geçmişlerdir. Bundan öncesinde de iflas etmemek adına mutfak ve bahçe malzemeleri bile üretmiştir. BMW kendini biraz daha toparladıktan sonra otomobil piyasasına 1950'li yıllarda dönmüş olsa da satışları düşük olduğundan dolayı içinde bulundukları durum pek açıcı olmamıştır. Ancak BMW 1960’lı yıllarda kendini iyice toparlamış ve eskisinden daha güçlü bir şekilde piyasaya girmiştir.

DAHA FAZLA...
Chery Çin'nin En İyisi

Chery Çin'nin En İyisi

Chery Çin'nin En İyisi

Chery, 1997 yılında Çin’in Wuhu kentinde kurulmuş ve Çin’in son yıllarda en çok araba üreten ve satan araç markalarının içerisinde girmiştir.

Chery, bu kadar geç kurulmasına karşın izlemiş olduğu rotasyon, belirlemiş olduğu farklı projeler ile etkinlik alanını, müşteri sayısını ve marka değerini her geçen gün arttırabilmeyi başarmıştır. Chery araç firmasının kısa süre içerisinde gerek kurulduğu topraklar olan Çin’de gerekse de Dünyadaki diğer köklü araba firmaları ile kapışabilmesinde etkili olan en büyük unsur elbette ki doğru kararları doğru zamanda düşünüp en iyi şekilde uygulayabilme olmuştur.

Firma, özellikle 21.yüzyılın başından günümüze kadar geçen süre içerisinde devlete bağlı olması ile birlikte marka değerini ve müşteri sayısını arttırmayı başarmıştır. Chery otomobil firması kuruluşundan tam 2 yıl sonra ilk kez araç modelini araç piyasasına sunmayı başarabilmiştir. Bu gelişmeden sonra firma, 2001 yılında Dünya’nın çoğu bölgesinde aktif olarak hizmet vermeyi başlamıştır.

Firma 2003 yılından itibaren Çin’in araba sektöründe en çok ihracat yapan araç markasıdır. Chery araç markası müşterilerine sunmuş oldukları hizmetlerde genel anlamda müşterilerin ceplerine uygun otomobiller üretmeye çalışmışlardır. Bu yüzden Firmanın üretmiş oldukları araçlar maddi anlamda uygun olduklarından ötürü çok dayanıklı, sağlam ve konforlu bir araç değildir. Bu gibi nedenlerden ötürü Chery araç markası özellikle sürücü kurslarında aktif olarak kullanılan araç markasıdır.

DAHA FAZLA...
Daewo'nun İflası

Daewo'nun İflası

Daewo'nun İflası

Daewo araç markası 1983 yılında Güney Kore’de hizmet vermek için kurulan ve gelişme vaad etmesine karşın kurulduğu bölgede zamanında yaşanmış olan ekonomik krizlerden ötürü kısa süre içerisinde iflas bayrağını çeken sayılı otomobil firmasından bir tanesidir.

Daewo araç markası 1983 gibi çok geç bir tarihte otomobil sektörüne karışmasına karşın, kurulduğu ilk yıllarda Güney Kore devletinin hem maddi hem de manevi yönden göstermiş olduğu iyimser tavırları sayesinde araç modellerini dönemin araç piyasasına sunmayı başarabilmiştir.

Daewo araç markası Dewoo Sinai adı altında kurulan bir firmadır. Firma kuruluştan itibaren devamlı olarak yeni araç modellerini piyasaya çıkarmasına karşın döneminde rakabet edeceği araç markaları 60.yılını kutladıklarından ötürü bu sektörde yeteri kadar deneyime sahip değillerdi. Fakat tüm olasılıkları göz önüne alan Firma, her daim rekabete hazır bir şekilde alt yapısına ve çalışanlarına değer vererek etkinlik alanın genişletmek ve marka değerini arttırmak için atılımlarda bulundu, Bu atılımların büyük bir çoğunluğu hüsran ile sonuçlanmasına karşın istenilen performansı alan birkaç farklı projede mevcuttur.  Firmanın istemiş olduğu performansı yakalayabilmeyi sağlayan projeler, çeşitli maddi nedenlerden ötürü farklı araç firmalarına verilmiştir. Daewo’nun yapmış olduğu bu proje alım satım işlemi kimine göre mantıklı bir tercih olurken kimine göre bu projelerin Daewo içerisinde gerçekleşmesi firmanın şuan dahi hizmet verebilmesine olanak sağlayabilirdi.

DAHA FAZLA...
Ferrari Dünyaya Açılıyor

Ferrari Dünyaya Açılıyor

Ferrari Dünyaya Açılıyor

Ferrari, İtalya merkezli en hızlı ve dayanıklı spor araba üreten otomobil markalarının başında gelmektedir.

Ferrari kurucusu Enzo Ferrari olmakla beraber firmanın Ferrari ismini almasında Enzo Ferrari’nin soy ismi etkili olmuştur. Enzo Ferrari küçük yaşlardan itibaren hızlı araçlara büyük bir merakı olmasına karşın yaşadığı dönem çerçevesinde araba sektörünün temelleri yeni yeni atılmaktaydı. Bu yüzden Enzo Ferrari’nin bu merağını ilk kez gün yüzüne çıkardığı ve otomobil sektörüne ilk kez atıldığı yıllarda genç ve dinamik bir kişiliğe sahipti. Enzo Ferrari 1.Dünya savaşı sırasında ailede bulunan ve tek gelir kaynakları olan babasını ve abisini savaş sırasında kaybettikten sonra yaşı 18 olmasına karşın yalnız kalmıştı. İşte bu dönemlerde Enzo Ferrari’nin yarışçılık kariyerinin temel yapı taşları atılmış oldu.

Enzo Ferrari, kullanmış olduğu tüm araçlarda hıza ve yol tutuşuna büyük önem vermekteydi. Onun için araba kavramı en hızlı şekilde gidebilmekti. Bu yüzden yarışçılık kariyeri boyunca o dönemlerde çok zor ulaşılabilecek hızlara gözü kapalı bir şekilde gelebilmekteydi. Bunun yanı sıra Enzo Ferrari’nin hiçbir zaman hız korkusu olmamıştır.

DAHA FAZLA...
Tofaş’ın Ünü

Tofaş’ın Ünü

Tofaş’ın Ünü

Tofaş, 1968 yılında Türkiye merkezli kurulan, çıkarmış olduğu araç modelleri ile günümüzde dahi bir kesimin severek kullandığı araç markasından birisidir.

Firma 1968 yılında kurulmasına karşın ilk araç modelini tasarlaması ve seri üretime sokması 1971 yılını bulmuştur. 1971 yılında Murat 124’ü çıkarmış, bu araç modeli ile gerek ülkemizde gerekse Dünya’nın birçok farklı noktasında tanılır hale gelmiştir. Murat 124 çıkarıldığı yıla bakılırsa gayet ergonomik, hoş ve kendisine özgü yapısı ile müşterilerin severek kullandığı araç modeli olmuştur.

Tofaş, araba sektörüne geç girmesine karşın Murat 124 gibi çıkarmış olduğu araç modelleri ve dönemin Türkiye Cumhuriyet devletinin ve halkının maddi ve manevi yönden göstermiş olduğu yardımlar sayesinde kısa süreliğine de olsa bir parlama yaşamıştır. Bu parlama kısa sürmesine karşın Dünya’nın birçok noktasında Türklerin araba çıkaracak alt yapıya ve deneyimi yoktur algının yıkılmasına olanak sağlamıştır. Bu algının yıkılması dahi Türkiye Cumhuriyeti adına çok güzel bir gelişme olup bazı gerçeklerin gün yüzüne çıkmasına olanak sağlanmıştır.

DAHA FAZLA...
Alfa Rome ve Dizayn

Alfa Rome ve Dizayn

Alfa Rome ve Dizayn

Alfa Romeo, 1910 yılında İtalya merkezli kurulan araç markasıdır. Alfa Romeo, araç sektörünün o yıllarda yeni yeni artış gösterdiği yıllarda kurulması firmanın deneyimini, yenilikçi ve pratik düşünebilmesine olanak sağlamaktadır.

Alfa Romeo 1910 yılında Nicola Romeo tarafından İtalya’da kurulması ve gelişmesi özellikle dönemin İtalya Devletini ve milletini ciddi bir moral kaynağı olmuştur. Firmanın kuruluşunun 4 yılında patlak veren 1.Dünya savaşında etkin olarak rol üstlenen firma, devlet adına savaşlarda kullanılmak için tasarlanan araç modellerini ülkesinin araç piyasasına sundu.

Alfa Romeo araç markasının kuruluş şeklinin yanı sıra dönemin İtalya Devleti’nin o dönemlerde yenilikçi ve pratik düşünebilme ve farklı projelere açık olması büyük önem taşımaktadır. Alfa Romeo’ya büyük oranda destek veren İtalya Devleti, ülkesinde kurulan ve iş yapma performansına sahip tüm firma ve kuruluşlara sektör fark etmeksizin destek vermekteydi. Bu desteklerden en çok yararlanan Alfa Romeo, çalışma arkadaşları, deneyim ve tecrübesi, zorluklara karşı pes etmeden mücadele etmesi, yenilikçi ve pratik düşünebilmesine bünyesine katabildiğinden ötürü Günümüze kadar yıkılmadan gelebilmiştir.

Alfa Romeo çoğu araç firmasında olduğu gibi 21.Yüzyılın başlarında farklı araç modellerini Dünya piyasasına sürmeyi başarabilmiştir. Piyasaya sürmüş olduğu araçların tümü dönemim teknolojisini sonuna kadar kullanmayı başarabildiğinden ötürü etkinlik alanını ve müşteri sayısını her geçen gün arttırabilmeyi başarmıştır.

DAHA FAZLA...
Porche ve Hız Tutkusu

Porche ve Hız Tutkusu

Porche ve Hız Tutkusu

Porche, 1947 yılında Almanya merkezli kurulan araç markasıdır. Firma özellikle hız tutkunlarını ve sportif araç sevenleri kendi çatısı altında toplamayı başarabilmiştir.

Firma kurulduğu tarihlerde araç yerine uçak motoru ve araç motoru üretmekteydiler. Fakat Firmanın uçak motoru ve araç motoru ile gelişemeyeceğini anlayan üst düzey yetkililer sportif araç üretimine girişmek ve bu sektöre büyük bir önem vermek istemişlerdir. Sportif araçlara vermiş olduğu bu önem sayesinde günümüzde en önemli sportif araç üreticilerinden birisi pozisyonundadır. Firmanın bu başarısının altında kalite ve doğru çalışma planı, özverili ve sabırlı olma ve gerektiği yerde gerektiği gibi davranması etkili olmuştur. Bu etkenleri tek bir çatı altında birleştirebilmeyi başarabilen firma, önümüzdeki süreç içerisinde etkinlik alanını daha çok arttıracağı belirtilmektedir.

Porche, günümüzde Dünya’nın dört bir yanına aktif olarak hizmet vermektedir. Amerika’dan Japonya’ya kadar uzanan geniş bağlantıları, çalışma arkadaşları, ülkeler ile imzalamış olduğu araç anlaşmaları sayesinde marka değerini gittikçe arttırmaktadır. Bu artış, firmanın müşterilerine sunmuş olduğu kaliteli hizmetinin en bariz örneği niteliğindedir. Firma, müşteri odaklı çalışma kapasitesi, müşterilerine vermiş olduğu güven hissiyatı nedeniyle bugün en çok satan ve araç piyasasında modelleri dönen sportif araç markasından birisi olabilmiştir. Firmanın marka değerini her geçen gün katlanarak artmaktadır. Bu artış neticesinde özellikle Amerika ve Avrupa’da milyonlarca müşterisi mevcuttur.

DAHA FAZLA...
Mini ve Estetiği

Mini ve Estetiği

Mini ve Estetiği

Mini, 1959 yılında Almanya merkezli kurulan araç markasıdır. Firma kuruluşundan itibaren müşteri odaklı işler çıkardığından ötürü marka değerini her geçen gün arttırabilmiştir.

Mini Almanya’da kurulan ve gelişme vadeden nadir araç markalarından birisidir. Firma çoğu araç markasından geç kurulmasına karşın çıkarmış olduğu projeler ile gelişme vaadi göstermiştir. Bu vaadi en iyi şekilde kullanan üst düzey personeller ve devlet yetkileri sayesinde marka Almanya’da en çok satan araç markasından birisidir.

Mini 2000 yıllara kadar daha çok klasik araçlara ağırlık vermişti. Fakat bu ağırlığın yeni toplumlar için iyi bir hizmet anlayışı olmadığını düşünen Mini araç markası araç modellerinde değişiklik ve yenilikler getirmiştir. Bu yıldan sonra üretmiş olduğu çoğu araç modeli küçük ve motor güçleri yarış arabaları kadar kuvvetli olmuştur. Yüksek hızlara çıkabilen araç modellerini piyasaya sunmasıyla birlikte ani bir patlama yaşamıştır. Bu patlama sayesinde araç sektöründe yeni bir fikir yapısı katmayı başarabilmiştir.

Mini’nin araçlarındaki fikir yapısı

Mini özellikle 2000’li yıllardan sonra üretmiş olduğu araç modellerine bakıldığında motor güçlerine büyük önem vermiştir. Bu öneme o kadar odaklanmışlardı ki üretmiş olduğu araç modelleri küçük olduğundan ötürü yarış arabaları kadar hızlı bir çıkış yakalayabiliyordu. Çıkan araç modellerinin küçük olduğundan ötürü aracı satın alan müşterilerin park yeri bulma gibi bir sorunu ortadan kalkmış oluyordu. Bu sorunu büyük oranda ortadan kaldırabilen Mini bu sayede müşteri sayısını arttırmayı başarabilmiştir.

DAHA FAZLA...
Land Rover Büyüyor

Land Rover Büyüyor

Land Rover Büyüyor

Land Rover, büyük ve geniş hacimli araç modelleri ile lükse ve hassasiyete önem veren insanlara hitap eden İngiltere merkezli kurulan otomobil firmasıdır.

Land Rover 1978 yılında kurulmasına karşın Dünya üzerinde o dönemlerde aktif olarak hizmet veren ve müşteri sayısını her geçen gün arttıran deneyimli ve tecrübeli birçok araç markası ile büyük bir kapışma içerisine girmiştir. Land Rover’ın kurucu ortakların göstermiş oldukları çaba ve özveri sayesinde katılmış oldukları birçok savaşı galibiyet ile kazanarak şuan da özellikle büyük ve hacimli araba modelleri üreten en iyi donanımlı araç firmalarının başında gelmektedir.

Land Rover’ın kurulduğu ilk yıllarda o dönemlerde hizmet veren birçok araç markasını pek tedirgin etmemiştir. Fakat Land Rover’ın özellikle geniş hacimli, dağlarda ve şehir içinde aynı anda kullanabileceği araç modellerini seri üretime geçirmesi ve müşteri sayısında önemli bir ilerleme kaydetmesi ile birlikte haberlerde ve internet sitesinde kendine büyük bir yer bulabilmiştir. Aynı zamanda Land Rover’ın İngiltere merkezli kurulması ve İngiltere devletinin ülkesinde kurulan tüm markalara vermiş olduğu maddi ve manevi desteklerinden ötürü Firma para sıkıntı çekmeden işlerine devam edebilmiştir.

DAHA FAZLA...
Seat’ın Başarı Basamakları

Seat’ın Başarı Basamakları

Seat’ın Başarı Basamakları

Seat, 1950 yılında İspanya merkezli kurulan, günümüzde tüm Dünya’da hizmet bölgesine sahip araç markasıdır.

Firma kurulduğu yıldan itibaren getirmiş olduğu yenilikler ve modern çalışmalar sayesinde her türden insanın hem göz zevkine hem de cebine uygun araçlar üretebilmiştir. Birçok araç markasından geç kurulması Firma için dezavantaj haline gelse dahi bu dezavantajı avantaja çevirebilmeyi başarabilmişlerdir. Kurulduğu yıldan itibaren devamlı olarak araç modeli üreten, ürettiği modelleri en iyi şekilde pazarlayarak devamlı işleyebilecek bir düzen kurmayı başarabilmiştir. Bu başarı sayesinde firma günümüzde Dünya araç piyasasında müşteri hacmi en yüksek olan markalardan birisidir.

Firmanın kurulduğu yıllarda 2.Dünya savaşının ardından kısmi olarak uzun bir süre geçmesine karşın gerek ülkesinde gerekse Dünya’nın birçok noktasında halen daha sivil araç eksiklikleri yaşanmaktaydı. İnsanlardaki bu eksikliği en iyi şekilde görebilen ve bu doğrultuda araçlar üretebilen nadir araç markalarından birisi Seat olmuştur. Firma özellikle o dönemlerde gerek devletten gerekse de halktan almış olduğu maddi ve manevi destekler sayesinde kısa süre içerisinde tüm Dünya’da duyulur hale gelmiştir. Firma kuruluşundan itibaren teknolojinin imkanlarını araçlarına en iyi bir şekilde tasarlayabilmiştir. Özellikle son çıkarmış olduğu araçları gayet ergonomik ve göze hitap edebilir pozisyondadır. Bu pozisyonu yakalayan Seat çalışanları ve üst düzey yetkililer Firmanın önümüzdeki yıllar içerisinde etkinlik alanını daha çok arttacağını belirtmektedir.

DAHA FAZLA...
Renault ve Devlet

Renault ve Devlet

Renault ve Devlet

Renault, 1898 yılında Fransa’da kurulan ve müşteri odaklı işler çıkardığından ötürü tüm Dünya’da rağbet gören araç markasıdır.

Firma kuruluşundan itibaren çıkarmış olduğu tüm işlerde müşterilerin ceplerine ve gözlerine uygun modeller üretmeye çalışmışlardır. Aynı zamanda Firmanın çıkarmış olduğu araçların tümü tek bir özelliği ile ön plana çıkmamıştır. Bunun aksine birden çok özelliği ile aynı anda ön plana çıkarak başta Avrupa’da sonra da tüm Dünya’da kullanılmaya başlanmıştır.

Firma birçok araba markasından daha erken kurulmuştur. Bu özelliği ile araç sektörüne daha hakimdir. Aynı zamanda bünyesinde aktif olarak çalıştırdığı en üst kademeden en alt kademesine kadar tüm personeller profesyonel ve kaliteli bir hizmet çıkarmaktadır.

Renault, çıkarmış ve çıkarmaya devam ettiği tüm araç modellerinin en ince ayrıntısına kadar düşünmekteydi. Durum böyle olunca firmanın çıkarmış olduğu tüm modeller büyük bir rağbet görmüştür. Fransa’nın en köklü araç markasından birisi olan firma, zamanında yaşamış olduğu zorluk ve sıkıntılar ile en iyi şekilde mücadele ederek bugünlere gelebilmiştir.

Renault’un günümüzde çıkarmış olduğu araçlar ile fiyatlar arasında fiyat performans karşılaştırması yaparsak birçok markayı ezip geçmektedir. Ergonomik yapısı, orta sınıf bir araç olması, her türden halkın cebine ve ruhuna uygun olması sayesinde tüm Dünya’da rağbet görmüştür.

DAHA FAZLA...
Honda’nın Araç Dizaynı

Honda’nın Araç Dizaynı

Honda’nın Araç Dizaynı

Honda, 1948 yılında Japonya merkezli kurulan araç markasıdır. Firma, müşteri odaklı çalışmaları, müşterilerine sunmuş olduğu kaliteli hizmet sayesinde marka değerini her geçen gün arttırmaktadır.

Firma kurulduğu tarihten itibaren müşterileirne sunmuş olduğu güven hissiyatı, fiyat-performans hesabındaki çekiciliği sayesinde müşteri sayısını ve marka değerini katlayarak arttırmıştır. Firmanın bu başarısının atlında sıkı ve özverili çalışma, kendisine ve çevresine katmış olduğu bilgiler yatmaktadır. Firma günümüzde Dünya’nın dört bir yanına aktif olarak hizmet vermektedir. Dünya’nın her bir bölgesine hizmet verebilmesindeki temel gayesi her türden insanın hem cebine hem zevkine hem de kullanım şartlarına uygun araçlar dizayn edebilmesi ile gerçekleşmiştir.  

Firmanın özellikle son yıllarda tasarlamış olduğu araçların tümünde teknoloji en iyi şekilde kullanılması sağlanmıştır. Bu anlamda araç modelleri ergonomik olup gayet modern bir hava vermektedir. Aynı zamanda firmanın çıkarmış olduğu araç modelleri hem iç ayrıntı ve dekorasyonu hem de motor gücü sayesinde farklı zevklere sahip olan kişileri tek bir çatı altında birleştirebilmeyi başarmıştır. Firmanın bu gibi özellikleri, özellikle kendisini özel hissetmek isteyen, makul ücretler karşılığında kaliteli hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin seçmiş olduğu araç markalarından birisidir.

DAHA FAZLA...
Suzuki ve Ticaret Ortakları

Suzuki ve Ticaret Ortakları

Suzuki ve Ticaret Ortakları

Suzuki, 1909 yılında Japonya’da kurulmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren müşteri odaklı çalışma prensibi, kendisine özgü yatırımları ile marka değerini ve müşteri sayısını katlayarak arttırmıştır.

Günümüzde firma farklı türden araç modellerini bünyesinde barındırabilmektedir. Gerek klasik gerekse spor araba severlerin ortak buluşma merkezi haline gelen Suzuki, bu özelliği ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Özellikle son yıllarda gerek firma içerisinde gerekse araçları içerisinde uygulamış olduğu politika ve prensip sayesinde birçok araç firmasını geride bırakmıştır.

Suzuki, özellikle kendi ülkesi olan Japonya’da araçlarını satmaktadır. Türkiye araç piyasasında yerini bulamayan firma, önümüzdeki süreç içerisinde yeni çıkaracakları araç modellerini Türk halkının da isteklerini karşılayacak şekilde üretmeyi planlamaktadır. Özellikle Japonya, Avrupa’nın birçok ülkesinde ve Amerika’da kendine yer bulan ve çıkarmış olduğu araçların büyük bir kısmını bu coğrafyaya satan firma, müşteri sayısı bakımından birçok araç markasını geride bırakmaktadır.

Suzuki, bünyesi altında aktif olarak görev alan tüm personel seçimlerine ve iş alımlarına büyük önem vermektedir. Kendi standartlarını karşılayacak, çalışmaktan sıkılmayacak ve bıkmayacak, yorulma nedir bilmeyecek, işinin en iyisini yapmak için çalışacak deneyimli personelleri bünyesine katmaktadır. Firmanın personellerine bu kadar önem vermesindeki temel neden, müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmektedir. Müşteri memnuniyetini sağladıktan sonraki süreçte marka değerini ve müşteri sayısını arttıracağına inanan Firma, atmış olduğu her adımı iyice analiz etmektedir.

DAHA FAZLA...
top
whatsapp